Bedrijven in de gemeente Zuienkerke: cijfers uit de KBO
In de gemeente Zuienkerke, in de provincie West-Vlaanderen, zijn 340 rechtspersonen en 609 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 16,7 jaar oud, en 7,1% heeft geen NACEBEL-code. Bij 218 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 15 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
De cijfers van alle postcodes van Zuienkerke zijn hier samengeteld.
340
rechtspersonen met maatschappelijk adres
609
vestigingen
16,7 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
23 (7,1%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
218 (35,8%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
15 (2,5%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Zuienkerke op de kaart van de provincie West-Vlaanderen
Zuienkerke staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Zuienkerke te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 25,6–31,3
- 31,3–33,2
- 33,2–34,9
- 34,9–36,1
- 36,1–38,7
Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcode van Zuienkerke
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 8377 Houtave | 340 | 16,7 jaar | 7,1% | 35,8% | 2,5% |
|---|
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Zuienkerke?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1940.
- Jonger dan 1 jaar5,0% · 17
- 1 tot 5 jaar24,7% · 84
- 5 tot 10 jaar15,3% · 52
- 10 tot 20 jaar24,1% · 82
- 20 tot 50 jaar26,8% · 91
- 50 jaar of ouder4,1% · 14
Welke rechtsvormen zijn er in Zuienkerke?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV27,5% · 172
- BVBA2,9% · 18
- NV3,4% · 21
- vzw3,0% · 19
- VME1,1% · 7
- Commanditaire vennootschap8,3% · 52
- VOF1,8% · 11
- Zonder rechtspersoonlijkheid1,9% · 12
- BTW-eenheid1,1% · 7
- Stichting0,2% · 1
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,6% · 10
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)47,3% · 296
Zuienkerke vergeleken met de provincie West-Vlaanderen, het Vlaams Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Zuienkerke | 16,7 jaar | 7,1% | 35,8% | 2,5% |
| Provincie West-Vlaanderen | 17,5 jaar | 9,9% | 32,4% | 1,5% |
| Vlaams Gewest | 16,3 jaar | 11,0% | 29,9% | 1,8% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Zuienkerke
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Zuienkerke?
In Zuienkerke staan 340 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 609 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Zuienkerke?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Zuienkerke 16,7 jaar oud (België: 17,5 jaar). 4,1% bestaat al 50 jaar of langer en 29,7% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Zuienkerke hebben geen NACEBEL-code?
23 van de 326 rechtspersonen in Zuienkerke (7,1%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Zuienkerke hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Zuienkerke hebben 218 van de 609 vestigingen (35,8%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Zuienkerke hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Zuienkerke hebben 15 van de 609 vestigingen (2,5%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Zuienkerke? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie West-Vlaanderen
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie