Bedrijven in de provincie West-Vlaanderen: cijfers per gemeente
In de provincie West-Vlaanderen zijn 129.666 rechtspersonen en 199.647 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 17,5 jaar oud, 9,9% heeft geen NACEBEL-code en bij 32,4% van de vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten, bij 1,5% meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
129.666
rechtspersonen met maatschappelijk adres
199.647
vestigingen
17,5 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
10.897 (9,9%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
64.645 (32,4%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
2.940 (1,5%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Aandachtspunten en rechtsvormen per gemeente in de provincie West-Vlaanderen
Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm en wijs een gemeente aan voor het aandeel ter plaatse, vergeleken met België. Een klik opent de pagina van de gemeente, met dezelfde keuze.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 25,6–31,3
- 31,3–33,2
- 33,2–34,9
- 34,9–36,1
- 36,1–38,7
Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Hoe oud zijn de bedrijven in de provincie West-Vlaanderen?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1865.
- Jonger dan 1 jaar5,1% · 6.621
- 1 tot 5 jaar20,3% · 26.360
- 5 tot 10 jaar17,8% · 23.127
- 10 tot 20 jaar21,2% · 27.474
- 20 tot 50 jaar31,2% · 40.512
- 50 jaar of ouder4,3% · 5.563
Welke rechtsvormen zijn er in de provincie West-Vlaanderen?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV28,3% · 58.613
- BVBA2,2% · 4.545
- NV4,4% · 9.168
- vzw4,9% · 10.087
- VME8,6% · 17.791
- Coöperatieve vennootschap0,2% · 461
- Commanditaire vennootschap5,9% · 12.227
- VOF1,9% · 3.975
- Buitenlandse entiteit0,0% · 2
- Zonder rechtspersoonlijkheid2,3% · 4.836
- BTW-eenheid1,0% · 2.044
- Stichting0,1% · 208
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,6% · 1.262
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)39,6% · 81.967
Grootste gemeenten in de provincie West-Vlaanderen
- Brugge12.257 rechtspersonen
- Kortrijk9.580 rechtspersonen
- Knokke-Heist8.504 rechtspersonen
- Oostende7.877 rechtspersonen
- Roeselare7.168 rechtspersonen
- Waregem4.798 rechtspersonen
- Koksijde3.910 rechtspersonen
- Ieper3.338 rechtspersonen
- Tielt3.174 rechtspersonen
- Middelkerke2.871 rechtspersonen
- Wevelgem2.814 rechtspersonen
- Oostkamp2.786 rechtspersonen
Oudste ondernemersbestand
- Knokke-Heist21,0 jaar
- Oostende20,9 jaar
- Blankenberge20,3 jaar
- De Panne20,1 jaar
- Middelkerke20,0 jaar
Jongste ondernemersbestand
- Langemark-Poelkapelle14,0 jaar
- Houthulst14,1 jaar
- Zonnebeke14,3 jaar
- Zedelgem14,4 jaar
- Alveringem14,6 jaar
Meeste bedrijven zonder NACEBEL
- Oostende18,4%
- Brugge14,2%
- Blankenberge14,2%
- Bredene13,6%
- De Haan13,1%
Meeste vestigingen met te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Ledegem38,7%
- Hooglede38,6%
- Wingene37,2%
- Ichtegem37,2%
- Lichtervelde37,1%
Provincie West-Vlaanderen vergeleken met Vlaams Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Provincie West-Vlaanderen | 17,5 jaar | 9,9% | 32,4% | 1,5% |
| Vlaams Gewest | 16,3 jaar | 11,0% | 29,9% | 1,8% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de provincie West-Vlaanderen
+Hoeveel bedrijven zijn er in de provincie West-Vlaanderen?
In de provincie West-Vlaanderen zijn 129.666 actieve rechtspersonen ingeschreven met hun maatschappelijk adres, verspreid over 62 gemeenten, en 199.647 vestigingen.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de provincie West-Vlaanderen?
Gemiddeld 17,5 jaar (België: 17,5 jaar). 4,3% bestaat al 50 jaar of langer.
+Hoeveel bedrijven in de provincie West-Vlaanderen hebben geen NACEBEL-code?
10.897 rechtspersonen (9,9%). In heel België is dat 15,7%.
+Hoeveel vestigingen in de provincie West-Vlaanderen hebben meer dan 5 hoofdactiviteiten?
64.645 van de 199.647 vestigingen (32,4%), tegenover 27,3% in België.
+Hoeveel vestigingen in de provincie West-Vlaanderen hebben meer dan 20 nevenactiviteiten?
2.940 van de 199.647 vestigingen (1,5%), tegenover 1,3% in België. Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Zoek je ondernemingsnummer op en zie meteen of je binnen de NACEBEL 2025-limiet blijft. Gratis, zonder account.
Alle gemeenten in de provincie West-Vlaanderen
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| Alveringem2 postcodes | 477 | 14,6 jaar | 8,6% | 34,1% | 2,0% |
|---|---|---|---|---|---|
| Anzegem3 postcodes | 1.725 | 15,3 jaar | 7,0% | 36,6% | 1,2% |
| Ardooie2 postcodes | 1.010 | 16,5 jaar | 6,5% | 34,9% | 1,6% |
| Avelgem5 postcodes | 776 | 17,0 jaar | 10,5% | 31,3% | 1,3% |
| Beernem8730 | 1.388 | 14,6 jaar | 7,3% | 35,6% | 1,5% |
| Blankenberge8370 | 2.202 | 20,3 jaar | 14,2% | 25,6% | 1,1% |
| Bredene8450 | 1.252 | 15,8 jaar | 13,6% | 31,2% | 1,6% |
| Brugge4 postcodes | 12.257 | 18,6 jaar | 14,2% | 28,4% | 1,1% |
| Damme8340 | 1.343 | 15,5 jaar | 7,8% | 34,8% | 1,3% |
| De Haan2 postcodes | 1.793 | 19,9 jaar | 13,1% | 26,7% | 0,9% |
| De Panne8660 | 1.462 | 20,1 jaar | 11,8% | 28,7% | 1,0% |
| Deerlijk8540 | 1.342 | 16,2 jaar | 7,8% | 36,3% | 1,6% |
| Dentergem8720 | 836 | 15,7 jaar | 6,8% | 33,5% | 1,9% |
| Diksmuide8600 | 1.616 | 15,7 jaar | 10,3% | 32,2% | 1,4% |
| Gistel8470 | 1.045 | 15,7 jaar | 10,8% | 33,2% | 1,6% |
| Harelbeke2 postcodes | 2.316 | 17,3 jaar | 10,7% | 32,8% | 1,2% |
| Heuvelland7 postcodes | 714 | 15,3 jaar | 10,1% | 32,2% | 1,6% |
| Hooglede8830 | 1.023 | 15,7 jaar | 6,9% | 38,6% | 2,1% |
| Houthulst8650 | 714 | 14,1 jaar | 8,9% | 36,4% | 1,6% |
| Ichtegem2 postcodes | 1.056 | 15,0 jaar | 8,1% | 37,2% | 1,9% |
| Ieper5 postcodes | 3.338 | 17,4 jaar | 9,5% | 31,5% | 1,5% |
| Ingelmunster8770 | 1.028 | 16,3 jaar | 6,7% | 35,5% | 1,9% |
| Izegem8870 | 2.649 | 17,2 jaar | 7,7% | 36,2% | 1,7% |
| Jabbeke8490 | 1.593 | 14,8 jaar | 7,5% | 34,1% | 1,2% |
| Knokke-Heist3 postcodes | 8.504 | 21,0 jaar | 7,6% | 28,3% | 0,9% |
| Koekelare8680 | 783 | 16,1 jaar | 11,2% | 35,0% | 2,7% |
| Koksijde8670 | 3.910 | 19,8 jaar | 8,1% | 30,1% | 1,3% |
| Kortemark8610 | 1.152 | 15,4 jaar | 6,7% | 36,1% | 1,8% |
| Kortrijk4 postcodes | 9.580 | 17,6 jaar | 12,2% | 28,9% | 1,3% |
| Kuurne8520 | 1.300 | 16,9 jaar | 8,2% | 35,1% | 2,0% |
| Langemark-Poelkapelle8920 | 625 | 14,0 jaar | 7,5% | 34,8% | 1,1% |
| Ledegem8880 | 966 | 15,2 jaar | 7,4% | 38,7% | 2,0% |
| Lendelede8860 | 636 | 16,1 jaar | 8,4% | 36,1% | 2,0% |
| Lichtervelde8810 | 780 | 15,9 jaar | 8,2% | 37,1% | 2,2% |
| Lo-Reninge8647 | 349 | 15,8 jaar | 7,5% | 30,3% | 1,8% |
| Menen8930 | 2.296 | 17,8 jaar | 10,9% | 33,0% | 1,1% |
| Mesen8957 | 43 | 19,1 jaar | 21,4% | 19,8% | 0,0% |
| Middelkerke5 postcodes | 2.871 | 20,0 jaar | 10,4% | 29,9% | 1,4% |
| Moorslede8890 | 1.007 | 15,1 jaar | 6,0% | 36,0% | 2,0% |
| Nieuwpoort8620 | 1.863 | 19,5 jaar | 8,0% | 32,1% | 1,1% |
| Oostende8400 | 7.877 | 20,9 jaar | 18,4% | 25,9% | 1,2% |
| Oostkamp3 postcodes | 2.786 | 14,8 jaar | 6,2% | 35,0% | 1,8% |
| Oostrozebeke8780 | 743 | 16,4 jaar | 7,4% | 33,2% | 2,2% |
| Oudenburg8460 | 770 | 15,5 jaar | 7,8% | 33,2% | 2,1% |
| Pittem8740 | 821 | 16,1 jaar | 4,8% | 36,1% | 1,6% |
| Poperinge3 postcodes | 1.604 | 17,5 jaar | 10,6% | 34,0% | 1,7% |
| Roeselare8800 | 7.168 | 17,3 jaar | 10,4% | 32,2% | 1,4% |
| Spiere-Helkijn8587 | 163 | 19,4 jaar | 9,0% | 28,1% | 0,9% |
| Staden8840 | 1.135 | 15,1 jaar | 6,5% | 36,1% | 2,2% |
| Tielt2 postcodes | 3.174 | 16,2 jaar | 7,7% | 34,8% | 1,8% |
| Torhout8820 | 1.965 | 17,0 jaar | 10,2% | 34,4% | 1,5% |
| Veurne8630 | 1.394 | 16,7 jaar | 9,8% | 34,7% | 1,3% |
| Vleteren8640 | 277 | 15,5 jaar | 10,3% | 34,6% | 3,0% |
| Waregem4 postcodes | 4.798 | 16,6 jaar | 8,2% | 33,2% | 1,5% |
| Wervik8940 | 1.165 | 15,9 jaar | 10,8% | 32,6% | 1,6% |
| Wevelgem8560 | 2.814 | 17,2 jaar | 8,8% | 36,2% | 1,6% |
| Wielsbeke2 postcodes | 1.098 | 16,9 jaar | 7,3% | 36,2% | 1,2% |
| Wingene2 postcodes | 2.193 | 14,9 jaar | 6,6% | 37,2% | 2,2% |
| Zedelgem2 postcodes | 2.274 | 14,4 jaar | 6,8% | 36,7% | 1,7% |
| Zonnebeke8980 | 1.162 | 14,3 jaar | 6,2% | 35,8% | 1,4% |
| Zuienkerke8377 | 340 | 16,7 jaar | 7,1% | 35,8% | 2,5% |
| Zwevegem5 postcodes | 2.325 | 15,2 jaar | 7,8% | 34,5% | 1,6% |
Oorspronkelijke volgorde
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie