Bedrijven in de gemeente Arendonk: cijfers uit de KBO

In de gemeente Arendonk, in de provincie Antwerpen, zijn 1.273 rechtspersonen en 1.814 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 16,3 jaar oud, en 10,5% heeft geen NACEBEL-code. Bij 556 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 33 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle postcodes van Arendonk zijn hier samengeteld.

1.273

rechtspersonen met maatschappelijk adres

1.814

vestigingen

16,3 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

122 (10,5%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

556 (30,7%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

33 (1,8%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Arendonk op de kaart van de provincie Antwerpen

Arendonk staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Arendonk te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 21,1–26,2
  2. 26,2–28,4
  3. 28,4–30,8
  4. 30,8–31,9
  5. 31,9–34,6

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcode van Arendonk

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcode van Arendonk
2370 Arendonk1.27316,3 jaar10,5%30,7%1,8%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Arendonk?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1922.

  1. Jonger dan 1 jaar6,2% · 79
  2. 1 tot 5 jaar20,3% · 258
  3. 5 tot 10 jaar16,9% · 215
  4. 10 tot 20 jaar24,3% · 309
  5. 20 tot 50 jaar29,9% · 380
  6. 50 jaar of ouder2,5% · 32

Welke rechtsvormen zijn er in Arendonk?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV31,3% · 603
  2. BVBA1,9% · 37
  3. NV5,3% · 102
  4. vzw7,0% · 134
  5. VME4,7% · 91
  6. Coöperatieve vennootschap0,1% · 1
  7. Commanditaire vennootschap8,8% · 170
  8. VOF1,5% · 29
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid2,3% · 45
  10. BTW-eenheid0,8% · 15
  11. Stichting0,2% · 3
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,6% · 11
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)35,6% · 686

Arendonk vergeleken met de provincie Antwerpen, het Vlaams Gewest en België

Arendonk vergeleken met de provincie Antwerpen, het Vlaams Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Arendonk16,3 jaar10,5%30,7%1,8%
Provincie Antwerpen16,6 jaar11,3%27,1%2,1%
Vlaams Gewest16,3 jaar11,0%29,9%1,8%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Arendonk

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Arendonk?

In Arendonk staan 1.273 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 1.814 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Arendonk?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Arendonk 16,3 jaar oud (België: 17,5 jaar). 2,5% bestaat al 50 jaar of langer en 26,5% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Arendonk hebben geen NACEBEL-code?

122 van de 1.167 rechtspersonen in Arendonk (10,5%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Arendonk hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Arendonk hebben 556 van de 1.814 vestigingen (30,7%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Arendonk hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Arendonk hebben 33 van de 1.814 vestigingen (1,8%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Arendonk? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Antwerpen

Meer statistieken

Begrippen