Bedrijven in de gemeente Balen: cijfers uit de KBO
In de gemeente Balen, in de provincie Antwerpen, zijn 1.812 rechtspersonen en 2.837 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 15,4 jaar oud, en 9,2% heeft geen NACEBEL-code. Bij 954 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 69 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
De cijfers van alle 2 postcodes van Balen zijn hier samengeteld.
1.812
rechtspersonen met maatschappelijk adres
2.837
vestigingen
15,4 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
153 (9,2%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
954 (33,6%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
69 (2,4%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Balen op de kaart van de provincie Antwerpen
Balen staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Balen te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 21,1–26,2
- 26,2–28,4
- 28,4–30,8
- 30,8–31,9
- 31,9–34,6
Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcodes in Balen
Balen heeft 2 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 2490 Balen | 1.528 | 15,7 jaar | 9,3% | 33,5% | 2,2% |
|---|---|---|---|---|---|
| 2491 Olmen | 284 | 13,7 jaar | 8,4% | 34,4% | 3,7% |
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Balen?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1938.
- Jonger dan 1 jaar5,5% · 100
- 1 tot 5 jaar23,1% · 418
- 5 tot 10 jaar19,6% · 356
- 10 tot 20 jaar23,2% · 420
- 20 tot 50 jaar25,6% · 463
- 50 jaar of ouder3,0% · 55
Welke rechtsvormen zijn er in Balen?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV31,1% · 937
- BVBA3,4% · 102
- NV3,9% · 117
- vzw6,2% · 187
- VME3,9% · 116
- Coöperatieve vennootschap0,2% · 6
- Commanditaire vennootschap5,4% · 163
- VOF1,8% · 54
- Zonder rechtspersoonlijkheid1,3% · 39
- BTW-eenheid0,8% · 24
- Stichting0,0% · 1
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,4% · 13
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)41,6% · 1.253
Balen vergeleken met de provincie Antwerpen, het Vlaams Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Balen | 15,4 jaar | 9,2% | 33,6% | 2,4% |
| Provincie Antwerpen | 16,6 jaar | 11,3% | 27,1% | 2,1% |
| Vlaams Gewest | 16,3 jaar | 11,0% | 29,9% | 1,8% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Balen
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Balen?
In Balen staan 1.812 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 2.837 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Balen?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Balen 15,4 jaar oud (België: 17,5 jaar). 3,0% bestaat al 50 jaar of langer en 28,6% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Balen hebben geen NACEBEL-code?
153 van de 1.672 rechtspersonen in Balen (9,2%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Balen hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Balen hebben 954 van de 2.837 vestigingen (33,6%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Balen hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Balen hebben 69 van de 2.837 vestigingen (2,4%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Balen? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Antwerpen
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie