Bedrijven in de gemeente Berlaar: cijfers uit de KBO

In de gemeente Berlaar, in de provincie Antwerpen, zijn 1.054 rechtspersonen en 1.580 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 14,8 jaar oud, en 8,2% heeft geen NACEBEL-code. Bij 470 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 42 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle postcodes van Berlaar zijn hier samengeteld.

1.054

rechtspersonen met maatschappelijk adres

1.580

vestigingen

14,8 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

79 (8,2%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

470 (29,7%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

42 (2,7%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Berlaar op de kaart van de provincie Antwerpen

Berlaar staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Berlaar te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 21,1–26,2
  2. 26,2–28,4
  3. 28,4–30,8
  4. 30,8–31,9
  5. 31,9–34,6

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcode van Berlaar

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcode van Berlaar
2590 Berlaar1.05414,8 jaar8,2%29,7%2,7%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Berlaar?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1907.

  1. Jonger dan 1 jaar5,0% · 53
  2. 1 tot 5 jaar23,1% · 243
  3. 5 tot 10 jaar19,5% · 206
  4. 10 tot 20 jaar24,6% · 259
  5. 20 tot 50 jaar25,6% · 270
  6. 50 jaar of ouder2,2% · 23

Welke rechtsvormen zijn er in Berlaar?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV34,2% · 569
  2. BVBA3,3% · 55
  3. NV2,4% · 40
  4. vzw5,1% · 85
  5. VME4,8% · 80
  6. Coöperatieve vennootschap0,4% · 7
  7. Commanditaire vennootschap7,1% · 118
  8. VOF2,1% · 35
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid1,4% · 23
  10. BTW-eenheid0,7% · 12
  11. Stichting0,2% · 3
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,7% · 12
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)37,6% · 625

Berlaar vergeleken met de provincie Antwerpen, het Vlaams Gewest en België

Berlaar vergeleken met de provincie Antwerpen, het Vlaams Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Berlaar14,8 jaar8,2%29,7%2,7%
Provincie Antwerpen16,6 jaar11,3%27,1%2,1%
Vlaams Gewest16,3 jaar11,0%29,9%1,8%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Berlaar

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Berlaar?

In Berlaar staan 1.054 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 1.580 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Berlaar?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Berlaar 14,8 jaar oud (België: 17,5 jaar). 2,2% bestaat al 50 jaar of langer en 28,1% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Berlaar hebben geen NACEBEL-code?

79 van de 962 rechtspersonen in Berlaar (8,2%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Berlaar hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Berlaar hebben 470 van de 1.580 vestigingen (29,7%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Berlaar hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Berlaar hebben 42 van de 1.580 vestigingen (2,7%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Berlaar? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Antwerpen

Meer statistieken

Begrippen