Bedrijven in de gemeente Deinze: cijfers uit de KBO

In de gemeente Deinze, in de provincie Oost-Vlaanderen, zijn 4.949 rechtspersonen en 7.853 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 15,6 jaar oud, en 8,3% heeft geen NACEBEL-code. Bij 2.518 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 129 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle 2 postcodes van Deinze zijn hier samengeteld.

4.949

rechtspersonen met maatschappelijk adres

7.853

vestigingen

15,6 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

374 (8,3%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

2.518 (32,1%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

129 (1,6%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Deinze op de kaart van de provincie Oost-Vlaanderen

Deinze staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Deinze te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 25,5–30,1
  2. 30,1–31,4
  3. 31,4–32,6
  4. 32,6–33,9
  5. 33,9–38,5

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcodes in Deinze

Deinze heeft 2 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcodes in Deinze
9800 Deinze3.56416,3 jaar8,4%31,1%1,6%
9850 Nevele1.38513,7 jaar8,0%34,4%1,7%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Deinze?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1920.

  1. Jonger dan 1 jaar5,2% · 259
  2. 1 tot 5 jaar22,9% · 1.132
  3. 5 tot 10 jaar20,1% · 995
  4. 10 tot 20 jaar23,6% · 1.167
  5. 20 tot 50 jaar24,7% · 1.220
  6. 50 jaar of ouder3,6% · 176

Welke rechtsvormen zijn er in Deinze?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV34,0% · 2.704
  2. BVBA1,8% · 145
  3. NV4,2% · 333
  4. vzw4,7% · 373
  5. VME4,6% · 364
  6. Coöperatieve vennootschap0,2% · 13
  7. Commanditaire vennootschap5,8% · 464
  8. VOF1,9% · 152
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid2,1% · 169
  10. BTW-eenheid0,7% · 55
  11. Stichting0,1% · 8
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,4% · 35
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)39,4% · 3.133

Deinze vergeleken met de provincie Oost-Vlaanderen, het Vlaams Gewest en België

Deinze vergeleken met de provincie Oost-Vlaanderen, het Vlaams Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Deinze15,6 jaar8,3%32,1%1,6%
Provincie Oost-Vlaanderen16,0 jaar10,8%30,2%1,7%
Vlaams Gewest16,3 jaar11,0%29,9%1,8%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Deinze

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Deinze?

In Deinze staan 4.949 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 7.853 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Deinze?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Deinze 15,6 jaar oud (België: 17,5 jaar). 3,6% bestaat al 50 jaar of langer en 28,1% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Deinze hebben geen NACEBEL-code?

374 van de 4.529 rechtspersonen in Deinze (8,3%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Deinze hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Deinze hebben 2.518 van de 7.853 vestigingen (32,1%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Deinze hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Deinze hebben 129 van de 7.853 vestigingen (1,6%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Deinze? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Oost-Vlaanderen

Meer statistieken

Begrippen