Bedrijven in de gemeente Hamme: cijfers uit de KBO

In de gemeente Hamme, in de provincie Oost-Vlaanderen, zijn 1.942 rechtspersonen en 3.024 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 16,4 jaar oud, en 11,0% heeft geen NACEBEL-code. Bij 1.006 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 73 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle postcodes van Hamme zijn hier samengeteld.

1.942

rechtspersonen met maatschappelijk adres

3.024

vestigingen

16,4 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

198 (11,0%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

1.006 (33,3%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

73 (2,4%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Hamme op de kaart van de provincie Oost-Vlaanderen

Hamme staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Hamme te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 25,5–30,1
  2. 30,1–31,4
  3. 31,4–32,6
  4. 32,6–33,9
  5. 33,9–38,5

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcode van Hamme

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcode van Hamme
9220 Hamme1.94216,4 jaar11,0%33,3%2,4%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Hamme?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1906.

  1. Jonger dan 1 jaar5,1% · 99
  2. 1 tot 5 jaar22,0% · 428
  3. 5 tot 10 jaar19,4% · 376
  4. 10 tot 20 jaar22,6% · 438
  5. 20 tot 50 jaar26,7% · 519
  6. 50 jaar of ouder4,2% · 82

Welke rechtsvormen zijn er in Hamme?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV33,4% · 1.040
  2. BVBA1,8% · 55
  3. NV2,7% · 84
  4. vzw6,3% · 196
  5. VME4,0% · 126
  6. Coöperatieve vennootschap0,2% · 5
  7. Commanditaire vennootschap5,8% · 180
  8. VOF3,4% · 105
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid1,3% · 39
  10. BTW-eenheid0,7% · 22
  11. Stichting0,1% · 2
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,8% · 24
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)39,8% · 1.240

Hamme vergeleken met de provincie Oost-Vlaanderen, het Vlaams Gewest en België

Hamme vergeleken met de provincie Oost-Vlaanderen, het Vlaams Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Hamme16,4 jaar11,0%33,3%2,4%
Provincie Oost-Vlaanderen16,0 jaar10,8%30,2%1,7%
Vlaams Gewest16,3 jaar11,0%29,9%1,8%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Hamme

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Hamme?

In Hamme staan 1.942 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 3.024 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Hamme?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Hamme 16,4 jaar oud (België: 17,5 jaar). 4,2% bestaat al 50 jaar of langer en 27,1% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Hamme hebben geen NACEBEL-code?

198 van de 1.794 rechtspersonen in Hamme (11,0%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Hamme hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Hamme hebben 1.006 van de 3.024 vestigingen (33,3%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Hamme hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Hamme hebben 73 van de 3.024 vestigingen (2,4%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Hamme? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Oost-Vlaanderen

Meer statistieken

Begrippen