Bedrijven in de gemeente Oosterzele: cijfers uit de KBO

In de gemeente Oosterzele, in de provincie Oost-Vlaanderen, zijn 1.308 rechtspersonen en 2.086 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 14,5 jaar oud, en 8,1% heeft geen NACEBEL-code. Bij 752 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 38 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle postcodes van Oosterzele zijn hier samengeteld.

1.308

rechtspersonen met maatschappelijk adres

2.086

vestigingen

14,5 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

103 (8,1%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

752 (36,0%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

38 (1,8%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Oosterzele op de kaart van de provincie Oost-Vlaanderen

Oosterzele staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Oosterzele te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 25,5–30,1
  2. 30,1–31,4
  3. 31,4–32,6
  4. 32,6–33,9
  5. 33,9–38,5

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcode van Oosterzele

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcode van Oosterzele
9860 Scheldewindeke1.30814,5 jaar8,1%36,0%1,8%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Oosterzele?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1922.

  1. Jonger dan 1 jaar5,1% · 67
  2. 1 tot 5 jaar22,1% · 289
  3. 5 tot 10 jaar22,2% · 290
  4. 10 tot 20 jaar25,5% · 334
  5. 20 tot 50 jaar23,3% · 305
  6. 50 jaar of ouder1,8% · 23

Welke rechtsvormen zijn er in Oosterzele?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV35,7% · 774
  2. BVBA2,3% · 50
  3. NV2,6% · 56
  4. vzw5,5% · 119
  5. VME1,7% · 36
  6. Coöperatieve vennootschap0,0% · 1
  7. Commanditaire vennootschap5,4% · 117
  8. VOF2,7% · 58
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid2,2% · 47
  10. BTW-eenheid0,4% · 8
  11. Stichting0,1% · 2
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,7% · 15
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)40,8% · 884

Oosterzele vergeleken met de provincie Oost-Vlaanderen, het Vlaams Gewest en België

Oosterzele vergeleken met de provincie Oost-Vlaanderen, het Vlaams Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Oosterzele14,5 jaar8,1%36,0%1,8%
Provincie Oost-Vlaanderen16,0 jaar10,8%30,2%1,7%
Vlaams Gewest16,3 jaar11,0%29,9%1,8%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Oosterzele

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Oosterzele?

In Oosterzele staan 1.308 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 2.086 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Oosterzele?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Oosterzele 14,5 jaar oud (België: 17,5 jaar). 1,8% bestaat al 50 jaar of langer en 27,2% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Oosterzele hebben geen NACEBEL-code?

103 van de 1.264 rechtspersonen in Oosterzele (8,1%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Oosterzele hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Oosterzele hebben 752 van de 2.086 vestigingen (36,0%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Oosterzele hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Oosterzele hebben 38 van de 2.086 vestigingen (1,8%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Oosterzele? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Oost-Vlaanderen

Meer statistieken

Begrippen