Bedrijven in de gemeente Destelbergen: cijfers uit de KBO
In de gemeente Destelbergen, in de provincie Oost-Vlaanderen, zijn 2.125 rechtspersonen en 3.030 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 14,8 jaar oud, en 9,6% heeft geen NACEBEL-code. Bij 912 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 43 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
De cijfers van alle postcodes van Destelbergen zijn hier samengeteld.
2.125
rechtspersonen met maatschappelijk adres
3.030
vestigingen
14,8 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
193 (9,6%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
912 (30,1%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
43 (1,4%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Destelbergen op de kaart van de provincie Oost-Vlaanderen
Destelbergen staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Destelbergen te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 25,5–30,1
- 30,1–31,4
- 31,4–32,6
- 32,6–33,9
- 33,9–38,5
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcode van Destelbergen
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 9070 Heusden | 2.125 | 14,8 jaar | 9,6% | 30,1% | 1,4% |
|---|
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Destelbergen?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1894.
- Jonger dan 1 jaar5,6% · 120
- 1 tot 5 jaar21,9% · 465
- 5 tot 10 jaar21,2% · 451
- 10 tot 20 jaar24,6% · 523
- 20 tot 50 jaar24,6% · 522
- 50 jaar of ouder2,1% · 44
Welke rechtsvormen zijn er in Destelbergen?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV37,1% · 1.166
- BVBA3,1% · 97
- NV5,0% · 157
- vzw5,2% · 165
- VME3,0% · 95
- Coöperatieve vennootschap0,2% · 7
- Commanditaire vennootschap6,3% · 198
- VOF2,0% · 64
- Zonder rechtspersoonlijkheid1,7% · 54
- BTW-eenheid0,7% · 22
- Stichting0,4% · 12
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,4% · 12
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)34,9% · 1.097
Destelbergen vergeleken met de provincie Oost-Vlaanderen, het Vlaams Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Destelbergen | 14,8 jaar | 9,6% | 30,1% | 1,4% |
| Provincie Oost-Vlaanderen | 16,0 jaar | 10,8% | 30,2% | 1,7% |
| Vlaams Gewest | 16,3 jaar | 11,0% | 29,9% | 1,8% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Destelbergen
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Destelbergen?
In Destelbergen staan 2.125 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 3.030 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Destelbergen?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Destelbergen 14,8 jaar oud (België: 17,5 jaar). 2,1% bestaat al 50 jaar of langer en 27,5% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Destelbergen hebben geen NACEBEL-code?
193 van de 2.008 rechtspersonen in Destelbergen (9,6%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Destelbergen hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Destelbergen hebben 912 van de 3.030 vestigingen (30,1%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Destelbergen hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Destelbergen hebben 43 van de 3.030 vestigingen (1,4%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Destelbergen? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Oost-Vlaanderen
- Gent
- Aalst
- Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht
- Sint-Niklaas
- Deinze
- Lokeren
- Merelbeke-Melle
- Dendermonde
- Aalter
- Oudenaarde
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie