Bedrijven in de gemeente Merelbeke-Melle: cijfers uit de KBO
In de gemeente Merelbeke-Melle, in de provincie Oost-Vlaanderen, zijn 3.795 rechtspersonen en 5.740 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 14,9 jaar oud, en 9,3% heeft geen NACEBEL-code. Bij 1.743 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 77 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
De cijfers van alle 2 postcodes van Merelbeke-Melle zijn hier samengeteld.
3.795
rechtspersonen met maatschappelijk adres
5.740
vestigingen
14,9 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
327 (9,3%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
1.743 (30,4%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
77 (1,3%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Merelbeke-Melle op de kaart van de provincie Oost-Vlaanderen
Merelbeke-Melle staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Merelbeke-Melle te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 25,5–30,1
- 30,1–31,4
- 31,4–32,6
- 32,6–33,9
- 33,9–38,5
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcodes in Merelbeke-Melle
Merelbeke-Melle heeft 2 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 9090 Melle | 1.273 | 15,6 jaar | 10,3% | 30,2% | 1,5% |
|---|---|---|---|---|---|
| 9820 Merelbeke | 2.522 | 14,5 jaar | 8,7% | 30,4% | 1,2% |
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Merelbeke-Melle?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1899.
- Jonger dan 1 jaar6,0% · 228
- 1 tot 5 jaar24,6% · 935
- 5 tot 10 jaar20,0% · 759
- 10 tot 20 jaar21,8% · 827
- 20 tot 50 jaar24,5% · 931
- 50 jaar of ouder3,0% · 115
Welke rechtsvormen zijn er in Merelbeke-Melle?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV36,5% · 2.114
- BVBA2,5% · 142
- NV4,2% · 244
- vzw5,8% · 334
- VME3,8% · 220
- Coöperatieve vennootschap0,4% · 21
- Commanditaire vennootschap5,5% · 317
- VOF1,7% · 96
- Zonder rechtspersoonlijkheid1,9% · 108
- BTW-eenheid0,8% · 44
- Stichting0,2% · 11
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,4% · 26
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)36,4% · 2.107
Merelbeke-Melle vergeleken met de provincie Oost-Vlaanderen, het Vlaams Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Merelbeke-Melle | 14,9 jaar | 9,3% | 30,4% | 1,3% |
| Provincie Oost-Vlaanderen | 16,0 jaar | 10,8% | 30,2% | 1,7% |
| Vlaams Gewest | 16,3 jaar | 11,0% | 29,9% | 1,8% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Merelbeke-Melle
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Merelbeke-Melle?
In Merelbeke-Melle staan 3.795 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 5.740 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Merelbeke-Melle?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Merelbeke-Melle 14,9 jaar oud (België: 17,5 jaar). 3,0% bestaat al 50 jaar of langer en 30,6% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Merelbeke-Melle hebben geen NACEBEL-code?
327 van de 3.530 rechtspersonen in Merelbeke-Melle (9,3%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Merelbeke-Melle hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Merelbeke-Melle hebben 1.743 van de 5.740 vestigingen (30,4%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Merelbeke-Melle hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Merelbeke-Melle hebben 77 van de 5.740 vestigingen (1,3%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Merelbeke-Melle? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Oost-Vlaanderen
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie