Bedrijven in de gemeente Dessel: cijfers uit de KBO

In de gemeente Dessel, in de provincie Antwerpen, zijn 3.980 rechtspersonen en 5.980 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 16,1 jaar oud, en 11,4% heeft geen NACEBEL-code. Bij 1.880 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 117 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle 2 postcodes van Dessel zijn hier samengeteld.

3.980

rechtspersonen met maatschappelijk adres

5.980

vestigingen

16,1 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

404 (11,4%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

1.880 (31,4%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

117 (2,0%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Dessel op de kaart van de provincie Antwerpen

Dessel staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Dessel te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 21,1–26,2
  2. 26,2–28,4
  3. 28,4–30,8
  4. 30,8–31,9
  5. 31,9–34,6

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcodes in Dessel

Dessel heeft 2 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcodes in Dessel
2400 Dessel3.13916,1 jaar11,9%30,6%1,8%
2480 Dessel84116,1 jaar9,5%34,7%2,4%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Dessel?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1907.

  1. Jonger dan 1 jaar5,8% · 231
  2. 1 tot 5 jaar21,3% · 847
  3. 5 tot 10 jaar18,1% · 720
  4. 10 tot 20 jaar24,1% · 960
  5. 20 tot 50 jaar27,3% · 1.086
  6. 50 jaar of ouder3,4% · 136

Welke rechtsvormen zijn er in Dessel?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV32,8% · 2.019
  2. BVBA2,4% · 147
  3. NV3,4% · 209
  4. vzw7,3% · 449
  5. VME6,7% · 409
  6. Coöperatieve vennootschap0,2% · 12
  7. Commanditaire vennootschap4,9% · 300
  8. VOF2,0% · 125
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid1,6% · 101
  10. BTW-eenheid0,5% · 32
  11. Stichting0,0% · 3
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,5% · 32
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)37,6% · 2.310

Dessel vergeleken met de provincie Antwerpen, het Vlaams Gewest en België

Dessel vergeleken met de provincie Antwerpen, het Vlaams Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Dessel16,1 jaar11,4%31,4%2,0%
Provincie Antwerpen16,6 jaar11,3%27,1%2,1%
Vlaams Gewest16,3 jaar11,0%29,9%1,8%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Dessel

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Dessel?

In Dessel staan 3.980 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 5.980 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Dessel?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Dessel 16,1 jaar oud (België: 17,5 jaar). 3,4% bestaat al 50 jaar of langer en 27,1% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Dessel hebben geen NACEBEL-code?

404 van de 3.539 rechtspersonen in Dessel (11,4%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Dessel hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Dessel hebben 1.880 van de 5.980 vestigingen (31,4%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Dessel hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Dessel hebben 117 van de 5.980 vestigingen (2,0%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Dessel? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Antwerpen

Meer statistieken

Begrippen