Bedrijven in de gemeente Hemiksem: cijfers uit de KBO

In de gemeente Hemiksem, in de provincie Antwerpen, zijn 787 rechtspersonen en 1.086 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 17,1 jaar oud, en 13,7% heeft geen NACEBEL-code. Bij 284 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 26 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle postcodes van Hemiksem zijn hier samengeteld.

787

rechtspersonen met maatschappelijk adres

1.086

vestigingen

17,1 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

88 (13,7%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

284 (26,2%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

26 (2,4%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Hemiksem op de kaart van de provincie Antwerpen

Hemiksem staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Hemiksem te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 21,1–26,2
  2. 26,2–28,4
  3. 28,4–30,8
  4. 30,8–31,9
  5. 31,9–34,6

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcode van Hemiksem

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcode van Hemiksem
2620 Hemiksem78717,1 jaar13,7%26,2%2,4%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Hemiksem?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1910.

  1. Jonger dan 1 jaar4,8% · 38
  2. 1 tot 5 jaar22,2% · 175
  3. 5 tot 10 jaar17,3% · 136
  4. 10 tot 20 jaar21,6% · 170
  5. 20 tot 50 jaar30,1% · 237
  6. 50 jaar of ouder3,9% · 31

Welke rechtsvormen zijn er in Hemiksem?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV27,3% · 340
  2. BVBA2,3% · 29
  3. NV2,8% · 35
  4. vzw7,2% · 89
  5. VME11,4% · 142
  6. Coöperatieve vennootschap0,3% · 4
  7. Commanditaire vennootschap7,2% · 89
  8. VOF1,5% · 19
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid0,4% · 5
  10. BTW-eenheid0,2% · 2
  11. Stichting0,1% · 1
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,4% · 5
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)38,9% · 484

Hemiksem vergeleken met de provincie Antwerpen, het Vlaams Gewest en België

Hemiksem vergeleken met de provincie Antwerpen, het Vlaams Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Hemiksem17,1 jaar13,7%26,2%2,4%
Provincie Antwerpen16,6 jaar11,3%27,1%2,1%
Vlaams Gewest16,3 jaar11,0%29,9%1,8%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Hemiksem

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Hemiksem?

In Hemiksem staan 787 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 1.086 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Hemiksem?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Hemiksem 17,1 jaar oud (België: 17,5 jaar). 3,9% bestaat al 50 jaar of langer en 27,1% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Hemiksem hebben geen NACEBEL-code?

88 van de 643 rechtspersonen in Hemiksem (13,7%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Hemiksem hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Hemiksem hebben 284 van de 1.086 vestigingen (26,2%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Hemiksem hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Hemiksem hebben 26 van de 1.086 vestigingen (2,4%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Hemiksem? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Antwerpen

Meer statistieken

Begrippen