Bedrijven in de gemeente Herentals: cijfers uit de KBO
In de gemeente Herentals, in de provincie Antwerpen, zijn 3.182 rechtspersonen en 4.432 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 16,8 jaar oud, en 10,4% heeft geen NACEBEL-code. Bij 1.448 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 96 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
De cijfers van alle postcodes van Herentals zijn hier samengeteld.
3.182
rechtspersonen met maatschappelijk adres
4.432
vestigingen
16,8 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
293 (10,4%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
1.448 (32,7%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
96 (2,2%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Herentals op de kaart van de provincie Antwerpen
Herentals staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Herentals te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 21,1–26,2
- 26,2–28,4
- 28,4–30,8
- 30,8–31,9
- 31,9–34,6
Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcode van Herentals
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 2200 Herentals | 3.182 | 16,8 jaar | 10,4% | 32,7% | 2,2% |
|---|
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Herentals?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1914.
- Jonger dan 1 jaar5,5% · 174
- 1 tot 5 jaar19,5% · 620
- 5 tot 10 jaar18,6% · 592
- 10 tot 20 jaar23,4% · 744
- 20 tot 50 jaar28,3% · 902
- 50 jaar of ouder4,7% · 150
Welke rechtsvormen zijn er in Herentals?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV37,2% · 1.653
- BVBA2,9% · 129
- NV5,1% · 226
- vzw6,5% · 289
- VME7,4% · 328
- Coöperatieve vennootschap0,2% · 11
- Commanditaire vennootschap5,3% · 237
- VOF1,3% · 57
- Zonder rechtspersoonlijkheid1,5% · 67
- BTW-eenheid0,7% · 32
- Stichting0,1% · 4
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,6% · 26
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)31,1% · 1.379
Herentals vergeleken met de provincie Antwerpen, het Vlaams Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Herentals | 16,8 jaar | 10,4% | 32,7% | 2,2% |
| Provincie Antwerpen | 16,6 jaar | 11,3% | 27,1% | 2,1% |
| Vlaams Gewest | 16,3 jaar | 11,0% | 29,9% | 1,8% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Herentals
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Herentals?
In Herentals staan 3.182 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 4.432 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Herentals?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Herentals 16,8 jaar oud (België: 17,5 jaar). 4,7% bestaat al 50 jaar of langer en 25,0% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Herentals hebben geen NACEBEL-code?
293 van de 2.822 rechtspersonen in Herentals (10,4%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Herentals hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Herentals hebben 1.448 van de 4.432 vestigingen (32,7%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Herentals hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Herentals hebben 96 van de 4.432 vestigingen (2,2%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Herentals? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Antwerpen
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie