Bedrijven in de gemeente Herenthout: cijfers uit de KBO
In de gemeente Herenthout, in de provincie Antwerpen, zijn 776 rechtspersonen en 1.154 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 15,2 jaar oud, en 9,7% heeft geen NACEBEL-code. Bij 375 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 28 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
De cijfers van alle postcodes van Herenthout zijn hier samengeteld.
776
rechtspersonen met maatschappelijk adres
1.154
vestigingen
15,2 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
68 (9,7%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
375 (32,5%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
28 (2,4%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Herenthout op de kaart van de provincie Antwerpen
Herenthout staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Herenthout te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 21,1–26,2
- 26,2–28,4
- 28,4–30,8
- 30,8–31,9
- 31,9–34,6
Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcode van Herenthout
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 2270 Herenthout | 776 | 15,2 jaar | 9,7% | 32,5% | 2,4% |
|---|
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Herenthout?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1949.
- Jonger dan 1 jaar5,0% · 39
- 1 tot 5 jaar21,3% · 165
- 5 tot 10 jaar20,5% · 159
- 10 tot 20 jaar25,3% · 196
- 20 tot 50 jaar25,6% · 199
- 50 jaar of ouder2,3% · 18
Welke rechtsvormen zijn er in Herenthout?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV34,6% · 417
- BVBA2,4% · 29
- NV2,7% · 33
- vzw5,6% · 68
- VME5,9% · 71
- Coöperatieve vennootschap0,1% · 1
- Commanditaire vennootschap6,8% · 82
- VOF1,9% · 23
- Zonder rechtspersoonlijkheid1,2% · 15
- BTW-eenheid0,3% · 4
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,2% · 3
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)38,1% · 459
Herenthout vergeleken met de provincie Antwerpen, het Vlaams Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Herenthout | 15,2 jaar | 9,7% | 32,5% | 2,4% |
| Provincie Antwerpen | 16,6 jaar | 11,3% | 27,1% | 2,1% |
| Vlaams Gewest | 16,3 jaar | 11,0% | 29,9% | 1,8% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Herenthout
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Herenthout?
In Herenthout staan 776 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 1.154 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Herenthout?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Herenthout 15,2 jaar oud (België: 17,5 jaar). 2,3% bestaat al 50 jaar of langer en 26,3% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Herenthout hebben geen NACEBEL-code?
68 van de 701 rechtspersonen in Herenthout (9,7%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Herenthout hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Herenthout hebben 375 van de 1.154 vestigingen (32,5%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Herenthout hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Herenthout hebben 28 van de 1.154 vestigingen (2,4%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Herenthout? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Antwerpen
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie