Bedrijven in de gemeente Hoogstraten: cijfers uit de KBO
In de gemeente Hoogstraten, in de provincie Antwerpen, zijn 2.590 rechtspersonen en 3.970 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 15,7 jaar oud, en 7,0% heeft geen NACEBEL-code. Bij 1.054 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 105 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
De cijfers van alle 5 postcodes van Hoogstraten zijn hier samengeteld.
2.590
rechtspersonen met maatschappelijk adres
3.970
vestigingen
15,7 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
166 (7,0%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
1.054 (26,5%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
105 (2,6%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Hoogstraten op de kaart van de provincie Antwerpen
Hoogstraten staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Hoogstraten te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 21,1–26,2
- 26,2–28,4
- 28,4–30,8
- 30,8–31,9
- 31,9–34,6
Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcodes in Hoogstraten
Hoogstraten heeft 5 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 2320 Hoogstraten | 1.092 | 16,6 jaar | 7,1% | 27,8% | 2,5% |
|---|---|---|---|---|---|
| 2321 Meer | 576 | 16,1 jaar | 5,2% | 24,0% | 2,2% |
| 2322 Minderhout | 423 | 13,7 jaar | 6,4% | 27,7% | 4,5% |
| 2323 Wortel | 192 | 15,9 jaar | 9,6% | 27,6% | 2,5% |
| 2328 Meerle | 307 | 14,8 jaar | 9,2% | 25,5% | 1,9% |
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Hoogstraten?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1906.
- Jonger dan 1 jaar5,6% · 146
- 1 tot 5 jaar21,1% · 546
- 5 tot 10 jaar18,6% · 483
- 10 tot 20 jaar24,6% · 638
- 20 tot 50 jaar27,1% · 702
- 50 jaar of ouder2,9% · 75
Welke rechtsvormen zijn er in Hoogstraten?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV36,1% · 1.420
- BVBA2,9% · 112
- NV3,9% · 153
- vzw4,6% · 179
- VME5,2% · 203
- Coöperatieve vennootschap0,2% · 9
- Commanditaire vennootschap6,5% · 254
- VOF1,0% · 40
- Zonder rechtspersoonlijkheid2,3% · 90
- BTW-eenheid0,6% · 23
- Stichting0,1% · 4
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,5% · 18
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)36,2% · 1.424
Hoogstraten vergeleken met de provincie Antwerpen, het Vlaams Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Hoogstraten | 15,7 jaar | 7,0% | 26,5% | 2,6% |
| Provincie Antwerpen | 16,6 jaar | 11,3% | 27,1% | 2,1% |
| Vlaams Gewest | 16,3 jaar | 11,0% | 29,9% | 1,8% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Hoogstraten
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Hoogstraten?
In Hoogstraten staan 2.590 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 3.970 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Hoogstraten?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Hoogstraten 15,7 jaar oud (België: 17,5 jaar). 2,9% bestaat al 50 jaar of langer en 26,7% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Hoogstraten hebben geen NACEBEL-code?
166 van de 2.364 rechtspersonen in Hoogstraten (7,0%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Hoogstraten hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Hoogstraten hebben 1.054 van de 3.970 vestigingen (26,5%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Hoogstraten hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Hoogstraten hebben 105 van de 3.970 vestigingen (2,6%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Hoogstraten? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Antwerpen
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie