Bedrijven in de gemeente Hulshout: cijfers uit de KBO

In de gemeente Hulshout, in de provincie Antwerpen, zijn 1.031 rechtspersonen en 1.420 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 14,5 jaar oud, en 8,8% heeft geen NACEBEL-code. Bij 477 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 45 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle postcodes van Hulshout zijn hier samengeteld.

1.031

rechtspersonen met maatschappelijk adres

1.420

vestigingen

14,5 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

80 (8,8%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

477 (33,6%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

45 (3,2%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Hulshout op de kaart van de provincie Antwerpen

Hulshout staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Hulshout te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 21,1–26,2
  2. 26,2–28,4
  3. 28,4–30,8
  4. 30,8–31,9
  5. 31,9–34,6

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcode van Hulshout

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcode van Hulshout
2235 Houtvenne1.03114,5 jaar8,8%33,6%3,2%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Hulshout?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1952.

  1. Jonger dan 1 jaar4,8% · 50
  2. 1 tot 5 jaar21,1% · 218
  3. 5 tot 10 jaar20,9% · 215
  4. 10 tot 20 jaar27,0% · 278
  5. 20 tot 50 jaar23,9% · 246
  6. 50 jaar of ouder2,3% · 24

Welke rechtsvormen zijn er in Hulshout?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV35,0% · 533
  2. BVBA3,2% · 49
  3. NV3,4% · 52
  4. vzw5,7% · 87
  5. VME7,3% · 111
  6. Coöperatieve vennootschap0,3% · 4
  7. Commanditaire vennootschap6,0% · 92
  8. VOF2,2% · 34
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid1,1% · 17
  10. BTW-eenheid0,9% · 14
  11. Stichting0,2% · 3
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,6% · 9
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)34,0% · 517

Hulshout vergeleken met de provincie Antwerpen, het Vlaams Gewest en België

Hulshout vergeleken met de provincie Antwerpen, het Vlaams Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Hulshout14,5 jaar8,8%33,6%3,2%
Provincie Antwerpen16,6 jaar11,3%27,1%2,1%
Vlaams Gewest16,3 jaar11,0%29,9%1,8%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Hulshout

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Hulshout?

In Hulshout staan 1.031 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 1.420 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Hulshout?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Hulshout 14,5 jaar oud (België: 17,5 jaar). 2,3% bestaat al 50 jaar of langer en 26,0% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Hulshout hebben geen NACEBEL-code?

80 van de 906 rechtspersonen in Hulshout (8,8%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Hulshout hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Hulshout hebben 477 van de 1.420 vestigingen (33,6%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Hulshout hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Hulshout hebben 45 van de 1.420 vestigingen (3,2%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Hulshout? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Antwerpen

Meer statistieken

Begrippen