Bedrijven in de gemeente Kapellen: cijfers uit de KBO
In de gemeente Kapellen, in de provincie Antwerpen, zijn 3.380 rechtspersonen en 4.256 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 16,5 jaar oud, en 9,2% heeft geen NACEBEL-code. Bij 1.036 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 103 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
De cijfers van alle postcodes van Kapellen zijn hier samengeteld.
3.380
rechtspersonen met maatschappelijk adres
4.256
vestigingen
16,5 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
283 (9,2%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
1.036 (24,3%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
103 (2,4%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Kapellen op de kaart van de provincie Antwerpen
Kapellen staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Kapellen te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 21,1–26,2
- 26,2–28,4
- 28,4–30,8
- 30,8–31,9
- 31,9–34,6
Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcode van Kapellen
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 2950 Kapellen | 3.380 | 16,5 jaar | 9,2% | 24,3% | 2,4% |
|---|
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Kapellen?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1910.
- Jonger dan 1 jaar5,1% · 171
- 1 tot 5 jaar20,6% · 697
- 5 tot 10 jaar17,9% · 605
- 10 tot 20 jaar24,0% · 810
- 20 tot 50 jaar29,2% · 986
- 50 jaar of ouder3,3% · 111
Welke rechtsvormen zijn er in Kapellen?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV38,9% · 1.768
- BVBA5,0% · 226
- NV4,1% · 187
- vzw6,0% · 273
- VME6,4% · 291
- Coöperatieve vennootschap0,1% · 5
- Commanditaire vennootschap7,2% · 326
- VOF1,5% · 67
- Zonder rechtspersoonlijkheid2,4% · 111
- BTW-eenheid0,4% · 17
- Stichting0,3% · 13
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,3% · 13
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)27,4% · 1.245
Kapellen vergeleken met de provincie Antwerpen, het Vlaams Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Kapellen | 16,5 jaar | 9,2% | 24,3% | 2,4% |
| Provincie Antwerpen | 16,6 jaar | 11,3% | 27,1% | 2,1% |
| Vlaams Gewest | 16,3 jaar | 11,0% | 29,9% | 1,8% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Kapellen
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Kapellen?
In Kapellen staan 3.380 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 4.256 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Kapellen?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Kapellen 16,5 jaar oud (België: 17,5 jaar). 3,3% bestaat al 50 jaar of langer en 25,7% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Kapellen hebben geen NACEBEL-code?
283 van de 3.072 rechtspersonen in Kapellen (9,2%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Kapellen hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Kapellen hebben 1.036 van de 4.256 vestigingen (24,3%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Kapellen hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Kapellen hebben 103 van de 4.256 vestigingen (2,4%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Kapellen? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Antwerpen
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie