Bedrijven in de gemeente Kasterlee: cijfers uit de KBO
In de gemeente Kasterlee, in de provincie Antwerpen, zijn 2.008 rechtspersonen en 2.870 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 14,9 jaar oud, en 8,6% heeft geen NACEBEL-code. Bij 902 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 77 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
De cijfers van alle postcodes van Kasterlee zijn hier samengeteld.
2.008
rechtspersonen met maatschappelijk adres
2.870
vestigingen
14,9 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
159 (8,6%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
902 (31,4%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
77 (2,7%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Kasterlee op de kaart van de provincie Antwerpen
Kasterlee staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Kasterlee te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 21,1–26,2
- 26,2–28,4
- 28,4–30,8
- 30,8–31,9
- 31,9–34,6
Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcode van Kasterlee
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 2460 Lichtaart | 2.008 | 14,9 jaar | 8,6% | 31,4% | 2,7% |
|---|
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Kasterlee?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1935.
- Jonger dan 1 jaar6,0% · 120
- 1 tot 5 jaar20,5% · 411
- 5 tot 10 jaar20,7% · 415
- 10 tot 20 jaar23,9% · 479
- 20 tot 50 jaar27,1% · 544
- 50 jaar of ouder1,9% · 39
Welke rechtsvormen zijn er in Kasterlee?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV37,9% · 1.136
- BVBA2,6% · 79
- NV3,0% · 90
- vzw5,7% · 172
- VME4,6% · 138
- Coöperatieve vennootschap0,2% · 6
- Commanditaire vennootschap6,6% · 198
- VOF1,6% · 49
- Zonder rechtspersoonlijkheid1,7% · 51
- BTW-eenheid0,7% · 20
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,4% · 12
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)34,9% · 1.048
Kasterlee vergeleken met de provincie Antwerpen, het Vlaams Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Kasterlee | 14,9 jaar | 8,6% | 31,4% | 2,7% |
| Provincie Antwerpen | 16,6 jaar | 11,3% | 27,1% | 2,1% |
| Vlaams Gewest | 16,3 jaar | 11,0% | 29,9% | 1,8% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Kasterlee
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Kasterlee?
In Kasterlee staan 2.008 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 2.870 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Kasterlee?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Kasterlee 14,9 jaar oud (België: 17,5 jaar). 1,9% bestaat al 50 jaar of langer en 26,4% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Kasterlee hebben geen NACEBEL-code?
159 van de 1.850 rechtspersonen in Kasterlee (8,6%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Kasterlee hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Kasterlee hebben 902 van de 2.870 vestigingen (31,4%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Kasterlee hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Kasterlee hebben 77 van de 2.870 vestigingen (2,7%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Kasterlee? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Antwerpen
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie