Bedrijven in de gemeente Malle: cijfers uit de KBO

In de gemeente Malle, in de provincie Antwerpen, zijn 1.792 rechtspersonen en 2.527 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 16,9 jaar oud, en 10,7% heeft geen NACEBEL-code. Bij 689 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 73 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle postcodes van Malle zijn hier samengeteld.

1.792

rechtspersonen met maatschappelijk adres

2.527

vestigingen

16,9 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

173 (10,7%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

689 (27,3%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

73 (2,9%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Malle op de kaart van de provincie Antwerpen

Malle staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Malle te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 21,1–26,2
  2. 26,2–28,4
  3. 28,4–30,8
  4. 30,8–31,9
  5. 31,9–34,6

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcode van Malle

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcode van Malle
2390 Oostmalle1.79216,9 jaar10,7%27,3%2,9%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Malle?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1922.

  1. Jonger dan 1 jaar4,3% · 77
  2. 1 tot 5 jaar20,3% · 363
  3. 5 tot 10 jaar19,1% · 343
  4. 10 tot 20 jaar23,4% · 419
  5. 20 tot 50 jaar29,1% · 521
  6. 50 jaar of ouder3,9% · 69

Welke rechtsvormen zijn er in Malle?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV36,0% · 936
  2. BVBA2,6% · 67
  3. NV4,4% · 115
  4. vzw6,8% · 177
  5. VME5,8% · 152
  6. Coöperatieve vennootschap0,1% · 3
  7. Commanditaire vennootschap6,0% · 157
  8. VOF1,4% · 36
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid1,8% · 46
  10. BTW-eenheid0,8% · 20
  11. Stichting0,3% · 7
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,6% · 15
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)33,4% · 868

Malle vergeleken met de provincie Antwerpen, het Vlaams Gewest en België

Malle vergeleken met de provincie Antwerpen, het Vlaams Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Malle16,9 jaar10,7%27,3%2,9%
Provincie Antwerpen16,6 jaar11,3%27,1%2,1%
Vlaams Gewest16,3 jaar11,0%29,9%1,8%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Malle

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Malle?

In Malle staan 1.792 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 2.527 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Malle?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Malle 16,9 jaar oud (België: 17,5 jaar). 3,9% bestaat al 50 jaar of langer en 24,6% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Malle hebben geen NACEBEL-code?

173 van de 1.619 rechtspersonen in Malle (10,7%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Malle hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Malle hebben 689 van de 2.527 vestigingen (27,3%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Malle hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Malle hebben 73 van de 2.527 vestigingen (2,9%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Malle? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Antwerpen

Meer statistieken

Begrippen