Bedrijven in de gemeente Mechelen: cijfers uit de KBO

In de gemeente Mechelen, in de provincie Antwerpen, zijn 8.220 rechtspersonen en 11.836 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 16,0 jaar oud, en 11,7% heeft geen NACEBEL-code. Bij 3.153 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 174 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

Mechelen heet in het andere landsdeel ook Malines.

De cijfers van alle 4 postcodes van Mechelen zijn hier samengeteld.

8.220

rechtspersonen met maatschappelijk adres

11.836

vestigingen

16,0 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

839 (11,7%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

3.153 (26,6%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

174 (1,5%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Mechelen op de kaart van de provincie Antwerpen

Mechelen staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Mechelen te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 21,1–26,2
  2. 26,2–28,4
  3. 28,4–30,8
  4. 30,8–31,9
  5. 31,9–34,6

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcodes in Mechelen

Mechelen heeft 4 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcodes in Mechelen
2800 Mechelen6.99316,5 jaar12,6%25,7%1,4%
2801 Heffen24614,5 jaar5,5%32,0%2,5%
2811 Leest57013,4 jaar7,7%34,2%1,6%
2812 Muizen41112,7 jaar7,8%28,2%1,0%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Mechelen?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1888.

  1. Jonger dan 1 jaar6,3% · 520
  2. 1 tot 5 jaar22,4% · 1.840
  3. 5 tot 10 jaar19,7% · 1.622
  4. 10 tot 20 jaar21,7% · 1.786
  5. 20 tot 50 jaar25,2% · 2.072
  6. 50 jaar of ouder4,6% · 379

Welke rechtsvormen zijn er in Mechelen?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV31,9% · 3.856
  2. BVBA2,8% · 334
  3. NV4,3% · 518
  4. vzw6,9% · 837
  5. VME8,3% · 1.003
  6. Coöperatieve vennootschap0,4% · 48
  7. Commanditaire vennootschap6,5% · 784
  8. VOF1,6% · 194
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid1,4% · 166
  10. BTW-eenheid0,4% · 51
  11. Stichting0,3% · 33
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,6% · 70
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)34,6% · 4.178

Mechelen vergeleken met de provincie Antwerpen, het Vlaams Gewest en België

Mechelen vergeleken met de provincie Antwerpen, het Vlaams Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Mechelen16,0 jaar11,7%26,6%1,5%
Provincie Antwerpen16,6 jaar11,3%27,1%2,1%
Vlaams Gewest16,3 jaar11,0%29,9%1,8%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Mechelen

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Mechelen?

In Mechelen staan 8.220 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 11.836 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Mechelen?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Mechelen 16,0 jaar oud (België: 17,5 jaar). 4,6% bestaat al 50 jaar of langer en 28,7% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Mechelen hebben geen NACEBEL-code?

839 van de 7.163 rechtspersonen in Mechelen (11,7%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Mechelen hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Mechelen hebben 3.153 van de 11.836 vestigingen (26,6%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Mechelen hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Mechelen hebben 174 van de 11.836 vestigingen (1,5%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Mechelen? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Antwerpen

Meer statistieken

Begrippen