Bedrijven in de gemeente Niel: cijfers uit de KBO

In de gemeente Niel, in de provincie Antwerpen, zijn 747 rechtspersonen en 1.031 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 16,5 jaar oud, en 11,5% heeft geen NACEBEL-code. Bij 293 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 24 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle postcodes van Niel zijn hier samengeteld.

747

rechtspersonen met maatschappelijk adres

1.031

vestigingen

16,5 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

70 (11,5%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

293 (28,4%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

24 (2,3%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Niel op de kaart van de provincie Antwerpen

Niel staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Niel te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 21,1–26,2
  2. 26,2–28,4
  3. 28,4–30,8
  4. 30,8–31,9
  5. 31,9–34,6

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcode van Niel

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcode van Niel
2845 Niel74716,5 jaar11,5%28,4%2,3%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Niel?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1928.

  1. Jonger dan 1 jaar5,5% · 41
  2. 1 tot 5 jaar21,3% · 159
  3. 5 tot 10 jaar17,9% · 134
  4. 10 tot 20 jaar24,1% · 180
  5. 20 tot 50 jaar26,2% · 196
  6. 50 jaar of ouder5,0% · 37

Welke rechtsvormen zijn er in Niel?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV29,0% · 332
  2. BVBA2,4% · 27
  3. NV3,8% · 44
  4. vzw6,6% · 75
  5. VME11,6% · 133
  6. Coöperatieve vennootschap0,4% · 5
  7. Commanditaire vennootschap5,9% · 67
  8. VOF1,6% · 18
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid0,3% · 4
  10. BTW-eenheid0,4% · 5
  11. Stichting0,3% · 3
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,5% · 6
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)37,2% · 426

Niel vergeleken met de provincie Antwerpen, het Vlaams Gewest en België

Niel vergeleken met de provincie Antwerpen, het Vlaams Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Niel16,5 jaar11,5%28,4%2,3%
Provincie Antwerpen16,6 jaar11,3%27,1%2,1%
Vlaams Gewest16,3 jaar11,0%29,9%1,8%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Niel

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Niel?

In Niel staan 747 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 1.031 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Niel?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Niel 16,5 jaar oud (België: 17,5 jaar). 5,0% bestaat al 50 jaar of langer en 26,8% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Niel hebben geen NACEBEL-code?

70 van de 608 rechtspersonen in Niel (11,5%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Niel hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Niel hebben 293 van de 1.031 vestigingen (28,4%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Niel hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Niel hebben 24 van de 1.031 vestigingen (2,3%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Niel? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Antwerpen

Meer statistieken

Begrippen