Bedrijven in de gemeente Nijlen: cijfers uit de KBO

In de gemeente Nijlen, in de provincie Antwerpen, zijn 2.015 rechtspersonen en 2.981 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 13,5 jaar oud, en 6,6% heeft geen NACEBEL-code. Bij 988 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 89 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle postcodes van Nijlen zijn hier samengeteld.

2.015

rechtspersonen met maatschappelijk adres

2.981

vestigingen

13,5 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

121 (6,6%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

988 (33,1%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

89 (3,0%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Nijlen op de kaart van de provincie Antwerpen

Nijlen staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Nijlen te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 21,1–26,2
  2. 26,2–28,4
  3. 28,4–30,8
  4. 30,8–31,9
  5. 31,9–34,6

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcode van Nijlen

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcode van Nijlen
2560 Kessel2.01513,5 jaar6,6%33,1%3,0%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Nijlen?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1908.

  1. Jonger dan 1 jaar6,6% · 132
  2. 1 tot 5 jaar24,2% · 487
  3. 5 tot 10 jaar21,5% · 433
  4. 10 tot 20 jaar23,6% · 475
  5. 20 tot 50 jaar22,4% · 451
  6. 50 jaar of ouder1,8% · 37

Welke rechtsvormen zijn er in Nijlen?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV35,5% · 1.122
  2. BVBA2,6% · 82
  3. NV1,8% · 56
  4. vzw4,9% · 155
  5. VME5,1% · 162
  6. Coöperatieve vennootschap0,3% · 10
  7. Commanditaire vennootschap8,2% · 259
  8. VOF2,1% · 66
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid0,9% · 29
  10. BTW-eenheid0,3% · 10
  11. Stichting0,1% · 3
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,5% · 16
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)37,7% · 1.194

Nijlen vergeleken met de provincie Antwerpen, het Vlaams Gewest en België

Nijlen vergeleken met de provincie Antwerpen, het Vlaams Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Nijlen13,5 jaar6,6%33,1%3,0%
Provincie Antwerpen16,6 jaar11,3%27,1%2,1%
Vlaams Gewest16,3 jaar11,0%29,9%1,8%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Nijlen

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Nijlen?

In Nijlen staan 2.015 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 2.981 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Nijlen?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Nijlen 13,5 jaar oud (België: 17,5 jaar). 1,8% bestaat al 50 jaar of langer en 30,7% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Nijlen hebben geen NACEBEL-code?

121 van de 1.843 rechtspersonen in Nijlen (6,6%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Nijlen hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Nijlen hebben 988 van de 2.981 vestigingen (33,1%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Nijlen hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Nijlen hebben 89 van de 2.981 vestigingen (3,0%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Nijlen? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Antwerpen

Meer statistieken

Begrippen