Bedrijven in de gemeente Ottignies-Louvain-la-Neuve: cijfers uit de KBO
In de gemeente Ottignies-Louvain-la-Neuve, in de provincie Waals-Brabant, zijn 3.408 rechtspersonen en 5.343 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 18,5 jaar oud, en 23,3% heeft geen NACEBEL-code. Bij 1.231 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 30 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
De cijfers van alle 4 postcodes van Ottignies-Louvain-la-Neuve zijn hier samengeteld.
3.408
rechtspersonen met maatschappelijk adres
5.343
vestigingen
18,5 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
703 (23,3%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
1.231 (23,0%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
30 (0,6%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Ottignies-Louvain-la-Neuve op de kaart van de provincie Waals-Brabant
Ottignies-Louvain-la-Neuve staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Ottignies-Louvain-la-Neuve te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 23,0–26,8
- 26,8–28,2
- 28,2–30,3
- 30,3–32,1
- 32,1–37,3
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcodes in Ottignies-Louvain-la-Neuve
Ottignies-Louvain-la-Neuve heeft 4 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 1340 Ottignies | 817 | 17,0 jaar | 25,2% | 23,4% | 0,4% |
|---|---|---|---|---|---|
| 1341 Céroux-Mousty | 461 | 16,2 jaar | 17,1% | 27,2% | 1,3% |
| 1342 Limelette | 399 | 16,6 jaar | 17,5% | 28,1% | 1,0% |
| 1348 Ottignies | 1.731 | 20,2 jaar | 25,6% | 20,0% | 0,3% |
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Ottignies-Louvain-la-Neuve?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1892.
- Jonger dan 1 jaar4,9% · 167
- 1 tot 5 jaar16,3% · 557
- 5 tot 10 jaar17,0% · 578
- 10 tot 20 jaar24,1% · 823
- 20 tot 50 jaar33,1% · 1.129
- 50 jaar of ouder4,5% · 154
Welke rechtsvormen zijn er in Ottignies-Louvain-la-Neuve?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV27,6% · 1.505
- BVBA2,9% · 161
- NV4,6% · 251
- vzw12,7% · 693
- VME6,7% · 366
- Coöperatieve vennootschap1,0% · 53
- Commanditaire vennootschap1,2% · 67
- VOF0,2% · 13
- Zonder rechtspersoonlijkheid0,8% · 41
- BTW-eenheid0,5% · 25
- Stichting0,4% · 20
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,8% · 42
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)40,7% · 2.222
Ottignies-Louvain-la-Neuve vergeleken met de provincie Waals-Brabant, het Waals Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Ottignies-Louvain-la-Neuve | 18,5 jaar | 23,3% | 23,0% | 0,6% |
| Provincie Waals-Brabant | 16,8 jaar | 15,8% | 27,8% | 0,6% |
| Waals Gewest | 18,2 jaar | 20,0% | 24,0% | 0,6% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Ottignies-Louvain-la-Neuve
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Ottignies-Louvain-la-Neuve?
In Ottignies-Louvain-la-Neuve staan 3.408 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 5.343 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Ottignies-Louvain-la-Neuve?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Ottignies-Louvain-la-Neuve 18,5 jaar oud (België: 17,5 jaar). 4,5% bestaat al 50 jaar of langer en 21,2% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Ottignies-Louvain-la-Neuve hebben geen NACEBEL-code?
703 van de 3.017 rechtspersonen in Ottignies-Louvain-la-Neuve (23,3%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Ottignies-Louvain-la-Neuve hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Ottignies-Louvain-la-Neuve hebben 1.231 van de 5.343 vestigingen (23,0%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Ottignies-Louvain-la-Neuve hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Ottignies-Louvain-la-Neuve hebben 30 van de 5.343 vestigingen (0,6%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Ottignies-Louvain-la-Neuve? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Waals-Brabant
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie