Bedrijven in de gemeente Vorselaar: cijfers uit de KBO

In de gemeente Vorselaar, in de provincie Antwerpen, zijn 612 rechtspersonen en 899 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 15,3 jaar oud, en 10,5% heeft geen NACEBEL-code. Bij 287 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 20 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle postcodes van Vorselaar zijn hier samengeteld.

612

rechtspersonen met maatschappelijk adres

899

vestigingen

15,3 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

59 (10,5%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

287 (31,9%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

20 (2,2%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Vorselaar op de kaart van de provincie Antwerpen

Vorselaar staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Vorselaar te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 21,1–26,2
  2. 26,2–28,4
  3. 28,4–30,8
  4. 30,8–31,9
  5. 31,9–34,6

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcode van Vorselaar

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcode van Vorselaar
2290 Vorselaar61215,3 jaar10,5%31,9%2,2%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Vorselaar?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1922.

  1. Jonger dan 1 jaar5,7% · 35
  2. 1 tot 5 jaar21,4% · 131
  3. 5 tot 10 jaar20,9% · 128
  4. 10 tot 20 jaar23,9% · 146
  5. 20 tot 50 jaar24,3% · 149
  6. 50 jaar of ouder3,8% · 23

Welke rechtsvormen zijn er in Vorselaar?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV34,7% · 328
  2. BVBA2,2% · 21
  3. NV1,9% · 18
  4. vzw7,9% · 75
  5. VME4,8% · 45
  6. Coöperatieve vennootschap0,2% · 2
  7. Commanditaire vennootschap6,9% · 65
  8. VOF1,0% · 9
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid1,5% · 14
  10. BTW-eenheid0,5% · 5
  11. Stichting0,3% · 3
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,4% · 4
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)37,6% · 355

Vorselaar vergeleken met de provincie Antwerpen, het Vlaams Gewest en België

Vorselaar vergeleken met de provincie Antwerpen, het Vlaams Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Vorselaar15,3 jaar10,5%31,9%2,2%
Provincie Antwerpen16,6 jaar11,3%27,1%2,1%
Vlaams Gewest16,3 jaar11,0%29,9%1,8%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Vorselaar

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Vorselaar?

In Vorselaar staan 612 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 899 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Vorselaar?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Vorselaar 15,3 jaar oud (België: 17,5 jaar). 3,8% bestaat al 50 jaar of langer en 27,1% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Vorselaar hebben geen NACEBEL-code?

59 van de 562 rechtspersonen in Vorselaar (10,5%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Vorselaar hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Vorselaar hebben 287 van de 899 vestigingen (31,9%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Vorselaar hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Vorselaar hebben 20 van de 899 vestigingen (2,2%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Vorselaar? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Antwerpen

Meer statistieken

Begrippen