Bedrijven in de gemeente Westerlo: cijfers uit de KBO

In de gemeente Westerlo, in de provincie Antwerpen, zijn 2.193 rechtspersonen en 3.225 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 16,0 jaar oud, en 10,3% heeft geen NACEBEL-code. Bij 1.026 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 73 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle postcodes van Westerlo zijn hier samengeteld.

2.193

rechtspersonen met maatschappelijk adres

3.225

vestigingen

16,0 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

205 (10,3%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

1.026 (31,8%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

73 (2,3%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Westerlo op de kaart van de provincie Antwerpen

Westerlo staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Westerlo te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 21,1–26,2
  2. 26,2–28,4
  3. 28,4–30,8
  4. 30,8–31,9
  5. 31,9–34,6

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcode van Westerlo

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcode van Westerlo
2260 Tongerlo2.19316,0 jaar10,3%31,8%2,3%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Westerlo?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1910.

  1. Jonger dan 1 jaar5,6% · 123
  2. 1 tot 5 jaar20,1% · 441
  3. 5 tot 10 jaar19,3% · 423
  4. 10 tot 20 jaar24,4% · 535
  5. 20 tot 50 jaar26,6% · 583
  6. 50 jaar of ouder4,0% · 88

Welke rechtsvormen zijn er in Westerlo?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV34,8% · 1.157
  2. BVBA3,2% · 105
  3. NV3,7% · 122
  4. vzw6,8% · 225
  5. VME5,4% · 180
  6. Coöperatieve vennootschap0,1% · 4
  7. Commanditaire vennootschap6,0% · 201
  8. VOF1,4% · 47
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid1,3% · 43
  10. BTW-eenheid0,8% · 25
  11. Stichting0,2% · 6
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,4% · 14
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)36,0% · 1.195

Westerlo vergeleken met de provincie Antwerpen, het Vlaams Gewest en België

Westerlo vergeleken met de provincie Antwerpen, het Vlaams Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Westerlo16,0 jaar10,3%31,8%2,3%
Provincie Antwerpen16,6 jaar11,3%27,1%2,1%
Vlaams Gewest16,3 jaar11,0%29,9%1,8%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Westerlo

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Westerlo?

In Westerlo staan 2.193 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 3.225 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Westerlo?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Westerlo 16,0 jaar oud (België: 17,5 jaar). 4,0% bestaat al 50 jaar of langer en 25,7% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Westerlo hebben geen NACEBEL-code?

205 van de 1.988 rechtspersonen in Westerlo (10,3%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Westerlo hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Westerlo hebben 1.026 van de 3.225 vestigingen (31,8%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Westerlo hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Westerlo hebben 73 van de 3.225 vestigingen (2,3%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Westerlo? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Antwerpen

Meer statistieken

Begrippen