Bedrijven in de gemeente Aartselaar: cijfers uit de KBO
In de gemeente Aartselaar, in de provincie Antwerpen, zijn 2.015 rechtspersonen en 2.549 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 17,0 jaar oud, en 8,6% heeft geen NACEBEL-code. Bij 715 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 45 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
De cijfers van alle postcodes van Aartselaar zijn hier samengeteld.
2.015
rechtspersonen met maatschappelijk adres
2.549
vestigingen
17,0 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
153 (8,6%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
715 (28,1%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
45 (1,8%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Aartselaar op de kaart van de provincie Antwerpen
Aartselaar staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Aartselaar te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 21,1–26,2
- 26,2–28,4
- 28,4–30,8
- 30,8–31,9
- 31,9–34,6
Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcode van Aartselaar
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 2630 Aartselaar | 2.015 | 17,0 jaar | 8,6% | 28,1% | 1,8% |
|---|
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Aartselaar?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1923.
- Jonger dan 1 jaar4,8% · 97
- 1 tot 5 jaar18,8% · 379
- 5 tot 10 jaar19,6% · 395
- 10 tot 20 jaar22,8% · 460
- 20 tot 50 jaar30,2% · 609
- 50 jaar of ouder3,7% · 75
Welke rechtsvormen zijn er in Aartselaar?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV40,7% · 1.087
- BVBA3,1% · 84
- NV6,0% · 161
- vzw4,6% · 124
- VME8,0% · 213
- Coöperatieve vennootschap0,2% · 6
- Commanditaire vennootschap5,6% · 151
- VOF1,5% · 39
- Zonder rechtspersoonlijkheid1,2% · 33
- BTW-eenheid0,9% · 23
- Stichting0,1% · 4
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,3% · 8
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)27,7% · 740
Aartselaar vergeleken met de provincie Antwerpen, het Vlaams Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Aartselaar | 17,0 jaar | 8,6% | 28,1% | 1,8% |
| Provincie Antwerpen | 16,6 jaar | 11,3% | 27,1% | 2,1% |
| Vlaams Gewest | 16,3 jaar | 11,0% | 29,9% | 1,8% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Aartselaar
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Aartselaar?
In Aartselaar staan 2.015 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 2.549 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Aartselaar?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Aartselaar 17,0 jaar oud (België: 17,5 jaar). 3,7% bestaat al 50 jaar of langer en 23,6% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Aartselaar hebben geen NACEBEL-code?
153 van de 1.779 rechtspersonen in Aartselaar (8,6%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Aartselaar hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Aartselaar hebben 715 van de 2.549 vestigingen (28,1%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Aartselaar hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Aartselaar hebben 45 van de 2.549 vestigingen (1,8%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Aartselaar? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Antwerpen
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie