Bedrijven in de gemeente Aartselaar: cijfers uit de KBO

In de gemeente Aartselaar, in de provincie Antwerpen, zijn 2.015 rechtspersonen en 2.549 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 17,0 jaar oud, en 8,6% heeft geen NACEBEL-code. Bij 715 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 45 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle postcodes van Aartselaar zijn hier samengeteld.

2.015

rechtspersonen met maatschappelijk adres

2.549

vestigingen

17,0 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

153 (8,6%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

715 (28,1%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

45 (1,8%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Aartselaar op de kaart van de provincie Antwerpen

Aartselaar staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Aartselaar te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 21,1–26,2
  2. 26,2–28,4
  3. 28,4–30,8
  4. 30,8–31,9
  5. 31,9–34,6

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcode van Aartselaar

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcode van Aartselaar
2630 Aartselaar2.01517,0 jaar8,6%28,1%1,8%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Aartselaar?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1923.

  1. Jonger dan 1 jaar4,8% · 97
  2. 1 tot 5 jaar18,8% · 379
  3. 5 tot 10 jaar19,6% · 395
  4. 10 tot 20 jaar22,8% · 460
  5. 20 tot 50 jaar30,2% · 609
  6. 50 jaar of ouder3,7% · 75

Welke rechtsvormen zijn er in Aartselaar?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV40,7% · 1.087
  2. BVBA3,1% · 84
  3. NV6,0% · 161
  4. vzw4,6% · 124
  5. VME8,0% · 213
  6. Coöperatieve vennootschap0,2% · 6
  7. Commanditaire vennootschap5,6% · 151
  8. VOF1,5% · 39
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid1,2% · 33
  10. BTW-eenheid0,9% · 23
  11. Stichting0,1% · 4
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,3% · 8
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)27,7% · 740

Aartselaar vergeleken met de provincie Antwerpen, het Vlaams Gewest en België

Aartselaar vergeleken met de provincie Antwerpen, het Vlaams Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Aartselaar17,0 jaar8,6%28,1%1,8%
Provincie Antwerpen16,6 jaar11,3%27,1%2,1%
Vlaams Gewest16,3 jaar11,0%29,9%1,8%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Aartselaar

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Aartselaar?

In Aartselaar staan 2.015 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 2.549 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Aartselaar?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Aartselaar 17,0 jaar oud (België: 17,5 jaar). 3,7% bestaat al 50 jaar of langer en 23,6% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Aartselaar hebben geen NACEBEL-code?

153 van de 1.779 rechtspersonen in Aartselaar (8,6%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Aartselaar hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Aartselaar hebben 715 van de 2.549 vestigingen (28,1%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Aartselaar hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Aartselaar hebben 45 van de 2.549 vestigingen (1,8%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Aartselaar? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Antwerpen

Meer statistieken

Begrippen