Bedrijven in de gemeente Assenede: cijfers uit de KBO

In de gemeente Assenede, in de provincie Oost-Vlaanderen, zijn 1.035 rechtspersonen en 1.946 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 15,7 jaar oud, en 10,2% heeft geen NACEBEL-code. Bij 616 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 30 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle 3 postcodes van Assenede zijn hier samengeteld.

1.035

rechtspersonen met maatschappelijk adres

1.946

vestigingen

15,7 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

99 (10,2%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

616 (31,7%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

30 (1,5%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Assenede op de kaart van de provincie Oost-Vlaanderen

Assenede staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Assenede te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 25,5–30,1
  2. 30,1–31,4
  3. 31,4–32,6
  4. 32,6–33,9
  5. 33,9–38,5

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcodes in Assenede

Assenede heeft 3 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcodes in Assenede
9960 Assenede49116,1 jaar10,8%31,2%1,3%
9961 Boekhoute10616,7 jaar9,1%31,6%1,2%
9968 Bassevelde43815,0 jaar10,0%32,1%1,8%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Assenede?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1901.

  1. Jonger dan 1 jaar6,2% · 64
  2. 1 tot 5 jaar23,2% · 240
  3. 5 tot 10 jaar18,3% · 189
  4. 10 tot 20 jaar23,7% · 245
  5. 20 tot 50 jaar24,4% · 253
  6. 50 jaar of ouder4,3% · 44

Welke rechtsvormen zijn er in Assenede?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV26,9% · 538
  2. BVBA1,2% · 24
  3. NV1,4% · 28
  4. vzw5,5% · 111
  5. VME3,0% · 61
  6. Coöperatieve vennootschap0,1% · 3
  7. Commanditaire vennootschap6,7% · 135
  8. VOF2,5% · 50
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid1,8% · 36
  10. BTW-eenheid0,4% · 8
  11. Stichting0,0% · 1
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,8% · 17
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)49,4% · 989

Assenede vergeleken met de provincie Oost-Vlaanderen, het Vlaams Gewest en België

Assenede vergeleken met de provincie Oost-Vlaanderen, het Vlaams Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Assenede15,7 jaar10,2%31,7%1,5%
Provincie Oost-Vlaanderen16,0 jaar10,8%30,2%1,7%
Vlaams Gewest16,3 jaar11,0%29,9%1,8%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Assenede

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Assenede?

In Assenede staan 1.035 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 1.946 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Assenede?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Assenede 15,7 jaar oud (België: 17,5 jaar). 4,3% bestaat al 50 jaar of langer en 29,4% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Assenede hebben geen NACEBEL-code?

99 van de 966 rechtspersonen in Assenede (10,2%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Assenede hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Assenede hebben 616 van de 1.946 vestigingen (31,7%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Assenede hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Assenede hebben 30 van de 1.946 vestigingen (1,5%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Assenede? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Oost-Vlaanderen

Meer statistieken

Begrippen