Bedrijven in de gemeente Berlare: cijfers uit de KBO

In de gemeente Berlare, in de provincie Oost-Vlaanderen, zijn 1.197 rechtspersonen en 2.032 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 16,1 jaar oud, en 8,9% heeft geen NACEBEL-code. Bij 648 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 58 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle postcodes van Berlare zijn hier samengeteld.

1.197

rechtspersonen met maatschappelijk adres

2.032

vestigingen

16,1 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

99 (8,9%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

648 (31,9%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

58 (2,9%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Berlare op de kaart van de provincie Oost-Vlaanderen

Berlare staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Berlare te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 25,5–30,1
  2. 30,1–31,4
  3. 31,4–32,6
  4. 32,6–33,9
  5. 33,9–38,5

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcode van Berlare

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcode van Berlare
9290 Uitbergen1.19716,1 jaar8,9%31,9%2,9%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Berlare?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1895.

  1. Jonger dan 1 jaar6,0% · 72
  2. 1 tot 5 jaar20,6% · 247
  3. 5 tot 10 jaar19,4% · 232
  4. 10 tot 20 jaar23,3% · 279
  5. 20 tot 50 jaar26,9% · 322
  6. 50 jaar of ouder3,8% · 45

Welke rechtsvormen zijn er in Berlare?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV33,4% · 700
  2. BVBA2,0% · 43
  3. NV1,7% · 36
  4. vzw5,3% · 112
  5. VME3,6% · 76
  6. Coöperatieve vennootschap0,2% · 4
  7. Commanditaire vennootschap3,9% · 82
  8. VOF3,0% · 62
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid1,3% · 27
  10. BTW-eenheid0,2% · 4
  11. Stichting0,1% · 2
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,7% · 15
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)44,6% · 935

Berlare vergeleken met de provincie Oost-Vlaanderen, het Vlaams Gewest en België

Berlare vergeleken met de provincie Oost-Vlaanderen, het Vlaams Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Berlare16,1 jaar8,9%31,9%2,9%
Provincie Oost-Vlaanderen16,0 jaar10,8%30,2%1,7%
Vlaams Gewest16,3 jaar11,0%29,9%1,8%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Berlare

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Berlare?

In Berlare staan 1.197 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 2.032 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Berlare?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Berlare 16,1 jaar oud (België: 17,5 jaar). 3,8% bestaat al 50 jaar of langer en 26,6% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Berlare hebben geen NACEBEL-code?

99 van de 1.117 rechtspersonen in Berlare (8,9%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Berlare hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Berlare hebben 648 van de 2.032 vestigingen (31,9%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Berlare hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Berlare hebben 58 van de 2.032 vestigingen (2,9%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Berlare? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Oost-Vlaanderen

Meer statistieken

Begrippen