Bedrijven in de gemeente Braives: cijfers uit de KBO

In de gemeente Braives, in de provincie Luik, zijn 442 rechtspersonen en 905 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 16,6 jaar oud, en 19,7% heeft geen NACEBEL-code. Bij 243 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 6 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle 3 postcodes van Braives zijn hier samengeteld.

442

rechtspersonen met maatschappelijk adres

905

vestigingen

16,6 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

86 (19,7%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

243 (26,9%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

6 (0,7%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Braives op de kaart van de provincie Luik

Braives staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Braives te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 15,2–21,4
  2. 21,4–22,8
  3. 22,8–24,3
  4. 24,3–25,9
  5. 25,9–32,0

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcodes in Braives

Braives heeft 3 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcodes in Braives
4260 Fallais / Ville-en-Hesbaye37817,0 jaar20,2%26,9%0,7%
4261 Latinne5014,3 jaar18,0%24,8%1,0%
4263 Tourinne1412,9 jaar14,3%31,6%0,0%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Braives?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1903.

  1. Jonger dan 1 jaar5,9% · 26
  2. 1 tot 5 jaar24,9% · 110
  3. 5 tot 10 jaar19,2% · 85
  4. 10 tot 20 jaar19,0% · 84
  5. 20 tot 50 jaar25,3% · 112
  6. 50 jaar of ouder5,7% · 25

Welke rechtsvormen zijn er in Braives?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV25,1% · 237
  2. BVBA2,4% · 23
  3. NV1,6% · 15
  4. vzw7,4% · 70
  5. VME0,6% · 6
  6. Coöperatieve vennootschap0,6% · 6
  7. Commanditaire vennootschap2,9% · 27
  8. VOF1,1% · 10
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid0,8% · 8
  10. Stichting0,2% · 2
  11. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)2,0% · 19
  12. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)55,2% · 521

Braives vergeleken met de provincie Luik, het Waals Gewest en België

Braives vergeleken met de provincie Luik, het Waals Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Braives16,6 jaar19,7%26,9%0,7%
Provincie Luik18,2 jaar20,5%21,4%0,6%
Waals Gewest18,2 jaar20,0%24,0%0,6%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Braives

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Braives?

In Braives staan 442 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 905 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Braives?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Braives 16,6 jaar oud (België: 17,5 jaar). 5,7% bestaat al 50 jaar of langer en 30,8% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Braives hebben geen NACEBEL-code?

86 van de 436 rechtspersonen in Braives (19,7%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Braives hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Braives hebben 243 van de 905 vestigingen (26,9%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Braives hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Braives hebben 6 van de 905 vestigingen (0,7%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Braives? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Luik

Meer statistieken

Begrippen