Bedrijven in de gemeente Fexhe-le-Haut-Clocher: cijfers uit de KBO

In de gemeente Fexhe-le-Haut-Clocher, in de provincie Luik, zijn 236 rechtspersonen en 431 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 17,3 jaar oud, en 18,6% heeft geen NACEBEL-code. Bij 114 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 3 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle postcodes van Fexhe-le-Haut-Clocher zijn hier samengeteld.

236

rechtspersonen met maatschappelijk adres

431

vestigingen

17,3 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

41 (18,6%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

114 (26,5%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

3 (0,7%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Fexhe-le-Haut-Clocher op de kaart van de provincie Luik

Fexhe-le-Haut-Clocher staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Fexhe-le-Haut-Clocher te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 15,2–21,4
  2. 21,4–22,8
  3. 22,8–24,3
  4. 24,3–25,9
  5. 25,9–32,0

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcode van Fexhe-le-Haut-Clocher

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcode van Fexhe-le-Haut-Clocher
4347 Fexhe-le-Haut-Clocher23617,3 jaar18,6%26,5%0,7%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Fexhe-le-Haut-Clocher?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1964.

  1. Jonger dan 1 jaar4,7% · 11
  2. 1 tot 5 jaar22,0% · 52
  3. 5 tot 10 jaar17,8% · 42
  4. 10 tot 20 jaar22,5% · 53
  5. 20 tot 50 jaar28,4% · 67
  6. 50 jaar of ouder4,7% · 11

Welke rechtsvormen zijn er in Fexhe-le-Haut-Clocher?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

Fexhe-le-Haut-Clocher vergeleken met de provincie Luik, het Waals Gewest en België

Fexhe-le-Haut-Clocher vergeleken met de provincie Luik, het Waals Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Fexhe-le-Haut-Clocher17,3 jaar18,6%26,5%0,7%
Provincie Luik18,2 jaar20,5%21,4%0,6%
Waals Gewest18,2 jaar20,0%24,0%0,6%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Fexhe-le-Haut-Clocher

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Fexhe-le-Haut-Clocher?

In Fexhe-le-Haut-Clocher staan 236 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 431 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Fexhe-le-Haut-Clocher?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Fexhe-le-Haut-Clocher 17,3 jaar oud (België: 17,5 jaar). 4,7% bestaat al 50 jaar of langer en 26,7% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Fexhe-le-Haut-Clocher hebben geen NACEBEL-code?

41 van de 220 rechtspersonen in Fexhe-le-Haut-Clocher (18,6%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Fexhe-le-Haut-Clocher hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Fexhe-le-Haut-Clocher hebben 114 van de 431 vestigingen (26,5%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Fexhe-le-Haut-Clocher hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Fexhe-le-Haut-Clocher hebben 3 van de 431 vestigingen (0,7%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Fexhe-le-Haut-Clocher? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Luik

Meer statistieken

Begrippen