Bedrijven in de gemeente Spa: cijfers uit de KBO
In de gemeente Spa, in de provincie Luik, zijn 859 rechtspersonen en 1.515 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 21,5 jaar oud, en 26,1% heeft geen NACEBEL-code. Bij 317 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 8 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
De cijfers van alle postcodes van Spa zijn hier samengeteld.
859
rechtspersonen met maatschappelijk adres
1.515
vestigingen
21,5 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
193 (26,1%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
317 (20,9%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
8 (0,5%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Spa op de kaart van de provincie Luik
Spa staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Spa te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 15,2–21,4
- 21,4–22,8
- 22,8–24,3
- 24,3–25,9
- 25,9–32,0
Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcode van Spa
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 4900 Spa | 859 | 21,5 jaar | 26,1% | 20,9% | 0,5% |
|---|
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Spa?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1900.
- Jonger dan 1 jaar4,1% · 35
- 1 tot 5 jaar16,8% · 144
- 5 tot 10 jaar15,6% · 134
- 10 tot 20 jaar22,4% · 192
- 20 tot 50 jaar30,7% · 264
- 50 jaar of ouder10,5% · 90
Welke rechtsvormen zijn er in Spa?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV23,8% · 358
- BVBA2,4% · 36
- NV2,1% · 32
- vzw11,6% · 174
- VME7,4% · 111
- Coöperatieve vennootschap1,1% · 16
- Commanditaire vennootschap1,7% · 25
- VOF0,5% · 7
- Buitenlandse entiteit0,1% · 1
- Zonder rechtspersoonlijkheid1,1% · 17
- BTW-eenheid0,4% · 6
- Stichting0,1% · 2
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,1% · 16
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)46,7% · 702
Spa vergeleken met de provincie Luik, het Waals Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Spa | 21,5 jaar | 26,1% | 20,9% | 0,5% |
| Provincie Luik | 18,2 jaar | 20,5% | 21,4% | 0,6% |
| Waals Gewest | 18,2 jaar | 20,0% | 24,0% | 0,6% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Spa
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Spa?
In Spa staan 859 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 1.515 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Spa?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Spa 21,5 jaar oud (België: 17,5 jaar). 10,5% bestaat al 50 jaar of langer en 20,8% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Spa hebben geen NACEBEL-code?
193 van de 740 rechtspersonen in Spa (26,1%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Spa hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Spa hebben 317 van de 1.515 vestigingen (20,9%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Spa hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Spa hebben 8 van de 1.515 vestigingen (0,5%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Spa? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Luik
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie