Bedrijven in de gemeente Trois-Ponts: cijfers uit de KBO

In de gemeente Trois-Ponts, in de provincie Luik, zijn 186 rechtspersonen en 415 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 21,8 jaar oud, en 23,7% heeft geen NACEBEL-code. Bij 114 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 2 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle 2 postcodes van Trois-Ponts zijn hier samengeteld.

186

rechtspersonen met maatschappelijk adres

415

vestigingen

21,8 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

42 (23,7%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

114 (27,5%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

2 (0,5%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Trois-Ponts op de kaart van de provincie Luik

Trois-Ponts staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Trois-Ponts te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 15,2–21,4
  2. 21,4–22,8
  3. 22,8–24,3
  4. 24,3–25,9
  5. 25,9–32,0

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcodes in Trois-Ponts

Trois-Ponts heeft 2 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcodes in Trois-Ponts
4980 Wanne15421,3 jaar24,8%25,9%0,3%
4983 Basse-Bodeux3224,2 jaar18,8%35,2%1,4%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Trois-Ponts?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1927.

  1. Jonger dan 1 jaar3,8% · 7
  2. 1 tot 5 jaar18,3% · 34
  3. 5 tot 10 jaar15,6% · 29
  4. 10 tot 20 jaar23,1% · 43
  5. 20 tot 50 jaar27,4% · 51
  6. 50 jaar of ouder11,8% · 22

Welke rechtsvormen zijn er in Trois-Ponts?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

Trois-Ponts vergeleken met de provincie Luik, het Waals Gewest en België

Trois-Ponts vergeleken met de provincie Luik, het Waals Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Trois-Ponts21,8 jaar23,7%27,5%0,5%
Provincie Luik18,2 jaar20,5%21,4%0,6%
Waals Gewest18,2 jaar20,0%24,0%0,6%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Trois-Ponts

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Trois-Ponts?

In Trois-Ponts staan 186 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 415 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Trois-Ponts?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Trois-Ponts 21,8 jaar oud (België: 17,5 jaar). 11,8% bestaat al 50 jaar of langer en 22,0% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Trois-Ponts hebben geen NACEBEL-code?

42 van de 177 rechtspersonen in Trois-Ponts (23,7%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Trois-Ponts hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Trois-Ponts hebben 114 van de 415 vestigingen (27,5%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Trois-Ponts hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Trois-Ponts hebben 2 van de 415 vestigingen (0,5%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Trois-Ponts? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Luik

Meer statistieken

Begrippen