Bedrijven in de gemeente Brakel: cijfers uit de KBO

In de gemeente Brakel, in de provincie Oost-Vlaanderen, zijn 1.072 rechtspersonen en 2.116 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 15,9 jaar oud, en 11,8% heeft geen NACEBEL-code. Bij 722 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 35 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle 2 postcodes van Brakel zijn hier samengeteld.

1.072

rechtspersonen met maatschappelijk adres

2.116

vestigingen

15,9 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

119 (11,8%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

722 (34,1%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

35 (1,7%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Brakel op de kaart van de provincie Oost-Vlaanderen

Brakel staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Brakel te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 25,5–30,1
  2. 30,1–31,4
  3. 31,4–32,6
  4. 32,6–33,9
  5. 33,9–38,5

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcodes in Brakel

Brakel heeft 2 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcodes in Brakel
9660 Nederbrakel1.03316,1 jaar11,9%34,0%1,6%
9661 Parike3910,4 jaar10,3%37,8%2,4%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Brakel?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1899.

  1. Jonger dan 1 jaar7,2% · 77
  2. 1 tot 5 jaar22,6% · 242
  3. 5 tot 10 jaar20,0% · 214
  4. 10 tot 20 jaar20,0% · 214
  5. 20 tot 50 jaar26,0% · 279
  6. 50 jaar of ouder4,3% · 46

Welke rechtsvormen zijn er in Brakel?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV24,7% · 537
  2. BVBA2,1% · 46
  3. NV1,9% · 42
  4. vzw5,7% · 125
  5. VME2,5% · 54
  6. Coöperatieve vennootschap0,3% · 7
  7. Commanditaire vennootschap5,3% · 115
  8. VOF1,8% · 40
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid2,1% · 46
  10. BTW-eenheid0,4% · 9
  11. Stichting0,2% · 5
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,7% · 16
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)52,1% · 1.133

Brakel vergeleken met de provincie Oost-Vlaanderen, het Vlaams Gewest en België

Brakel vergeleken met de provincie Oost-Vlaanderen, het Vlaams Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Brakel15,9 jaar11,8%34,1%1,7%
Provincie Oost-Vlaanderen16,0 jaar10,8%30,2%1,7%
Vlaams Gewest16,3 jaar11,0%29,9%1,8%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Brakel

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Brakel?

In Brakel staan 1.072 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 2.116 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Brakel?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Brakel 15,9 jaar oud (België: 17,5 jaar). 4,3% bestaat al 50 jaar of langer en 29,8% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Brakel hebben geen NACEBEL-code?

119 van de 1.009 rechtspersonen in Brakel (11,8%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Brakel hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Brakel hebben 722 van de 2.116 vestigingen (34,1%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Brakel hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Brakel hebben 35 van de 2.116 vestigingen (1,7%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Brakel? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Oost-Vlaanderen

Meer statistieken

Begrippen