Bedrijven in de gemeente Denderleeuw: cijfers uit de KBO
In de gemeente Denderleeuw, in de provincie Oost-Vlaanderen, zijn 1.096 rechtspersonen en 1.778 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 14,9 jaar oud, en 14,3% heeft geen NACEBEL-code. Bij 522 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 30 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
De cijfers van alle 3 postcodes van Denderleeuw zijn hier samengeteld.
1.096
rechtspersonen met maatschappelijk adres
1.778
vestigingen
14,9 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
133 (14,3%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
522 (29,4%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
30 (1,7%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Denderleeuw op de kaart van de provincie Oost-Vlaanderen
Denderleeuw staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Denderleeuw te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 25,5–30,1
- 30,1–31,4
- 31,4–32,6
- 32,6–33,9
- 33,9–38,5
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcodes in Denderleeuw
Denderleeuw heeft 3 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 9470 Denderleeuw | 711 | 15,4 jaar | 14,4% | 27,6% | 1,6% |
|---|---|---|---|---|---|
| 9472 Iddergem | 137 | 13,9 jaar | 10,4% | 31,2% | 1,8% |
| 9473 Welle | 248 | 13,9 jaar | 16,3% | 33,0% | 1,9% |
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Denderleeuw?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1923.
- Jonger dan 1 jaar7,0% · 77
- 1 tot 5 jaar25,6% · 281
- 5 tot 10 jaar18,1% · 198
- 10 tot 20 jaar20,6% · 226
- 20 tot 50 jaar24,9% · 273
- 50 jaar of ouder3,7% · 41
Welke rechtsvormen zijn er in Denderleeuw?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV26,4% · 513
- BVBA1,9% · 36
- NV1,8% · 34
- vzw6,8% · 132
- VME8,5% · 165
- Coöperatieve vennootschap0,4% · 7
- Commanditaire vennootschap5,0% · 97
- VOF2,3% · 45
- Zonder rechtspersoonlijkheid0,9% · 18
- BTW-eenheid0,2% · 4
- Stichting0,1% · 1
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,5% · 10
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)45,3% · 878
Denderleeuw vergeleken met de provincie Oost-Vlaanderen, het Vlaams Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Denderleeuw | 14,9 jaar | 14,3% | 29,4% | 1,7% |
| Provincie Oost-Vlaanderen | 16,0 jaar | 10,8% | 30,2% | 1,7% |
| Vlaams Gewest | 16,3 jaar | 11,0% | 29,9% | 1,8% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Denderleeuw
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Denderleeuw?
In Denderleeuw staan 1.096 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 1.778 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Denderleeuw?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Denderleeuw 14,9 jaar oud (België: 17,5 jaar). 3,7% bestaat al 50 jaar of langer en 32,7% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Denderleeuw hebben geen NACEBEL-code?
133 van de 927 rechtspersonen in Denderleeuw (14,3%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Denderleeuw hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Denderleeuw hebben 522 van de 1.778 vestigingen (29,4%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Denderleeuw hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Denderleeuw hebben 30 van de 1.778 vestigingen (1,7%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Denderleeuw? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Oost-Vlaanderen
- Gent
- Aalst
- Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht
- Sint-Niklaas
- Deinze
- Lokeren
- Merelbeke-Melle
- Dendermonde
- Aalter
- Oudenaarde
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie