Bedrijven in de gemeente Dendermonde: cijfers uit de KBO

In de gemeente Dendermonde, in de provincie Oost-Vlaanderen, zijn 3.556 rechtspersonen en 5.685 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 17,0 jaar oud, en 11,4% heeft geen NACEBEL-code. Bij 1.640 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 96 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

Dendermonde heet in het andere landsdeel ook Termonde.

De cijfers van alle postcodes van Dendermonde zijn hier samengeteld.

3.556

rechtspersonen met maatschappelijk adres

5.685

vestigingen

17,0 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

363 (11,4%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

1.640 (28,8%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

96 (1,7%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Dendermonde op de kaart van de provincie Oost-Vlaanderen

Dendermonde staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Dendermonde te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 25,5–30,1
  2. 30,1–31,4
  3. 31,4–32,6
  4. 32,6–33,9
  5. 33,9–38,5

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcode van Dendermonde

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcode van Dendermonde
9200 Dendermonde3.55617,0 jaar11,4%28,8%1,7%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Dendermonde?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1893.

  1. Jonger dan 1 jaar4,8% · 169
  2. 1 tot 5 jaar22,6% · 804
  3. 5 tot 10 jaar17,2% · 611
  4. 10 tot 20 jaar21,9% · 780
  5. 20 tot 50 jaar29,7% · 1.057
  6. 50 jaar of ouder3,8% · 135

Welke rechtsvormen zijn er in Dendermonde?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV32,3% · 1.815
  2. BVBA2,1% · 118
  3. NV3,6% · 203
  4. vzw6,6% · 371
  5. VME6,3% · 352
  6. Coöperatieve vennootschap0,2% · 14
  7. Commanditaire vennootschap4,6% · 259
  8. VOF2,6% · 147
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid1,6% · 89
  10. BTW-eenheid0,5% · 30
  11. Stichting0,0% · 2
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,9% · 49
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)38,7% · 2.173

Dendermonde vergeleken met de provincie Oost-Vlaanderen, het Vlaams Gewest en België

Dendermonde vergeleken met de provincie Oost-Vlaanderen, het Vlaams Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Dendermonde17,0 jaar11,4%28,8%1,7%
Provincie Oost-Vlaanderen16,0 jaar10,8%30,2%1,7%
Vlaams Gewest16,3 jaar11,0%29,9%1,8%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Dendermonde

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Dendermonde?

In Dendermonde staan 3.556 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 5.685 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Dendermonde?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Dendermonde 17,0 jaar oud (België: 17,5 jaar). 3,8% bestaat al 50 jaar of langer en 27,4% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Dendermonde hebben geen NACEBEL-code?

363 van de 3.171 rechtspersonen in Dendermonde (11,4%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Dendermonde hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Dendermonde hebben 1.640 van de 5.685 vestigingen (28,8%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Dendermonde hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Dendermonde hebben 96 van de 5.685 vestigingen (1,7%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Dendermonde? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Oost-Vlaanderen

Meer statistieken

Begrippen