Bedrijven in de gemeente Erpe-Mere: cijfers uit de KBO
In de gemeente Erpe-Mere, in de provincie Oost-Vlaanderen, zijn 1.657 rechtspersonen en 2.878 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 15,7 jaar oud, en 9,5% heeft geen NACEBEL-code. Bij 976 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 61 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
De cijfers van alle postcodes van Erpe-Mere zijn hier samengeteld.
1.657
rechtspersonen met maatschappelijk adres
2.878
vestigingen
15,7 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
146 (9,5%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
976 (33,9%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
61 (2,1%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Erpe-Mere op de kaart van de provincie Oost-Vlaanderen
Erpe-Mere staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Erpe-Mere te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 25,5–30,1
- 30,1–31,4
- 31,4–32,6
- 32,6–33,9
- 33,9–38,5
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcode van Erpe-Mere
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 9420 Mere | 1.657 | 15,7 jaar | 9,5% | 33,9% | 2,1% |
|---|
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Erpe-Mere?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1923.
- Jonger dan 1 jaar6,1% · 101
- 1 tot 5 jaar21,8% · 361
- 5 tot 10 jaar19,5% · 323
- 10 tot 20 jaar22,5% · 372
- 20 tot 50 jaar26,9% · 445
- 50 jaar of ouder3,3% · 55
Welke rechtsvormen zijn er in Erpe-Mere?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV29,9% · 882
- BVBA2,2% · 65
- NV4,0% · 118
- vzw4,9% · 145
- VME3,6% · 106
- Coöperatieve vennootschap0,2% · 5
- Commanditaire vennootschap5,2% · 153
- VOF1,9% · 57
- Zonder rechtspersoonlijkheid2,0% · 58
- BTW-eenheid0,4% · 11
- Stichting0,0% · 1
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,6% · 17
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)45,2% · 1.335
Erpe-Mere vergeleken met de provincie Oost-Vlaanderen, het Vlaams Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Erpe-Mere | 15,7 jaar | 9,5% | 33,9% | 2,1% |
| Provincie Oost-Vlaanderen | 16,0 jaar | 10,8% | 30,2% | 1,7% |
| Vlaams Gewest | 16,3 jaar | 11,0% | 29,9% | 1,8% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Erpe-Mere
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Erpe-Mere?
In Erpe-Mere staan 1.657 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 2.878 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Erpe-Mere?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Erpe-Mere 15,7 jaar oud (België: 17,5 jaar). 3,3% bestaat al 50 jaar of langer en 27,9% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Erpe-Mere hebben geen NACEBEL-code?
146 van de 1.540 rechtspersonen in Erpe-Mere (9,5%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Erpe-Mere hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Erpe-Mere hebben 976 van de 2.878 vestigingen (33,9%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Erpe-Mere hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Erpe-Mere hebben 61 van de 2.878 vestigingen (2,1%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Erpe-Mere? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Oost-Vlaanderen
- Gent
- Aalst
- Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht
- Sint-Niklaas
- Deinze
- Lokeren
- Merelbeke-Melle
- Dendermonde
- Aalter
- Oudenaarde
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie