Bedrijven in de gemeente Gavere: cijfers uit de KBO

In de gemeente Gavere, in de provincie Oost-Vlaanderen, zijn 1.245 rechtspersonen en 1.951 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 15,6 jaar oud, en 9,5% heeft geen NACEBEL-code. Bij 650 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 33 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle postcodes van Gavere zijn hier samengeteld.

1.245

rechtspersonen met maatschappelijk adres

1.951

vestigingen

15,6 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

111 (9,5%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

650 (33,3%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

33 (1,7%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Gavere op de kaart van de provincie Oost-Vlaanderen

Gavere staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Gavere te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 25,5–30,1
  2. 30,1–31,4
  3. 31,4–32,6
  4. 32,6–33,9
  5. 33,9–38,5

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcode van Gavere

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcode van Gavere
9890 Dikkelvenne1.24515,6 jaar9,5%33,3%1,7%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Gavere?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1929.

  1. Jonger dan 1 jaar6,0% · 75
  2. 1 tot 5 jaar23,9% · 297
  3. 5 tot 10 jaar18,2% · 226
  4. 10 tot 20 jaar21,7% · 270
  5. 20 tot 50 jaar27,0% · 336
  6. 50 jaar of ouder3,3% · 41

Welke rechtsvormen zijn er in Gavere?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV34,8% · 712
  2. BVBA2,0% · 40
  3. NV3,8% · 77
  4. vzw5,8% · 119
  5. VME3,4% · 70
  6. Coöperatieve vennootschap0,1% · 3
  7. Commanditaire vennootschap4,9% · 101
  8. VOF1,9% · 39
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid1,5% · 31
  10. BTW-eenheid0,4% · 9
  11. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,7% · 14
  12. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)40,6% · 832

Gavere vergeleken met de provincie Oost-Vlaanderen, het Vlaams Gewest en België

Gavere vergeleken met de provincie Oost-Vlaanderen, het Vlaams Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Gavere15,6 jaar9,5%33,3%1,7%
Provincie Oost-Vlaanderen16,0 jaar10,8%30,2%1,7%
Vlaams Gewest16,3 jaar11,0%29,9%1,8%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Gavere

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Gavere?

In Gavere staan 1.245 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 1.951 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Gavere?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Gavere 15,6 jaar oud (België: 17,5 jaar). 3,3% bestaat al 50 jaar of langer en 29,9% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Gavere hebben geen NACEBEL-code?

111 van de 1.166 rechtspersonen in Gavere (9,5%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Gavere hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Gavere hebben 650 van de 1.951 vestigingen (33,3%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Gavere hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Gavere hebben 33 van de 1.951 vestigingen (1,7%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Gavere? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Oost-Vlaanderen

Meer statistieken

Begrippen