Bedrijven in de gemeente Haaltert: cijfers uit de KBO

In de gemeente Haaltert, in de provincie Oost-Vlaanderen, zijn 1.417 rechtspersonen en 2.374 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 14,0 jaar oud, en 9,4% heeft geen NACEBEL-code. Bij 790 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 34 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle 3 postcodes van Haaltert zijn hier samengeteld.

1.417

rechtspersonen met maatschappelijk adres

2.374

vestigingen

14,0 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

121 (9,4%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

790 (33,3%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

34 (1,4%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Haaltert op de kaart van de provincie Oost-Vlaanderen

Haaltert staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Haaltert te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 25,5–30,1
  2. 30,1–31,4
  3. 31,4–32,6
  4. 32,6–33,9
  5. 33,9–38,5

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcodes in Haaltert

Haaltert heeft 3 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcodes in Haaltert
9450 Denderhoutem1.25113,8 jaar9,1%32,8%1,5%
9451 Kerksken16515,6 jaar11,0%36,3%1,2%
9461 Haaltert149,7 jaar100,0%0,0%0,0%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Haaltert?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1922.

  1. Jonger dan 1 jaar6,5% · 92
  2. 1 tot 5 jaar24,9% · 352
  3. 5 tot 10 jaar21,5% · 304
  4. 10 tot 20 jaar21,0% · 297
  5. 20 tot 50 jaar24,3% · 344
  6. 50 jaar of ouder1,9% · 27

Welke rechtsvormen zijn er in Haaltert?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV28,7% · 720
  2. BVBA2,5% · 62
  3. NV3,1% · 78
  4. vzw4,7% · 119
  5. VME5,0% · 125
  6. Coöperatieve vennootschap0,4% · 10
  7. Commanditaire vennootschap5,8% · 146
  8. VOF2,3% · 58
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid1,6% · 40
  10. BTW-eenheid0,4% · 10
  11. Stichting0,2% · 4
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,3% · 8
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)45,1% · 1.133

Haaltert vergeleken met de provincie Oost-Vlaanderen, het Vlaams Gewest en België

Haaltert vergeleken met de provincie Oost-Vlaanderen, het Vlaams Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Haaltert14,0 jaar9,4%33,3%1,4%
Provincie Oost-Vlaanderen16,0 jaar10,8%30,2%1,7%
Vlaams Gewest16,3 jaar11,0%29,9%1,8%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Haaltert

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Haaltert?

In Haaltert staan 1.417 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 2.374 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Haaltert?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Haaltert 14,0 jaar oud (België: 17,5 jaar). 1,9% bestaat al 50 jaar of langer en 31,4% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Haaltert hebben geen NACEBEL-code?

121 van de 1.282 rechtspersonen in Haaltert (9,4%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Haaltert hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Haaltert hebben 790 van de 2.374 vestigingen (33,3%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Haaltert hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Haaltert hebben 34 van de 2.374 vestigingen (1,4%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Haaltert? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Oost-Vlaanderen

Meer statistieken

Begrippen