Bedrijven in de gemeente Kalmthout: cijfers uit de KBO

In de gemeente Kalmthout, in de provincie Antwerpen, zijn 2.245 rechtspersonen en 3.189 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 15,6 jaar oud, en 9,6% heeft geen NACEBEL-code. Bij 816 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 90 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle postcodes van Kalmthout zijn hier samengeteld.

2.245

rechtspersonen met maatschappelijk adres

3.189

vestigingen

15,6 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

198 (9,6%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

816 (25,6%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

90 (2,8%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Kalmthout op de kaart van de provincie Antwerpen

Kalmthout staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Kalmthout te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 21,1–26,2
  2. 26,2–28,4
  3. 28,4–30,8
  4. 30,8–31,9
  5. 31,9–34,6

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcode van Kalmthout

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcode van Kalmthout
2920 Kalmthout2.24515,6 jaar9,6%25,6%2,8%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Kalmthout?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1909.

  1. Jonger dan 1 jaar5,1% · 115
  2. 1 tot 5 jaar21,0% · 472
  3. 5 tot 10 jaar19,9% · 446
  4. 10 tot 20 jaar24,6% · 552
  5. 20 tot 50 jaar26,5% · 595
  6. 50 jaar of ouder2,9% · 65

Welke rechtsvormen zijn er in Kalmthout?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV35,5% · 1.195
  2. BVBA3,0% · 100
  3. NV3,5% · 117
  4. vzw6,1% · 207
  5. VME4,2% · 142
  6. Coöperatieve vennootschap0,3% · 9
  7. Commanditaire vennootschap6,6% · 223
  8. VOF2,3% · 78
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid1,7% · 58
  10. BTW-eenheid0,9% · 31
  11. Stichting0,2% · 7
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,4% · 14
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)35,2% · 1.187

Kalmthout vergeleken met de provincie Antwerpen, het Vlaams Gewest en België

Kalmthout vergeleken met de provincie Antwerpen, het Vlaams Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Kalmthout15,6 jaar9,6%25,6%2,8%
Provincie Antwerpen16,6 jaar11,3%27,1%2,1%
Vlaams Gewest16,3 jaar11,0%29,9%1,8%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Kalmthout

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Kalmthout?

In Kalmthout staan 2.245 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 3.189 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Kalmthout?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Kalmthout 15,6 jaar oud (België: 17,5 jaar). 2,9% bestaat al 50 jaar of langer en 26,1% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Kalmthout hebben geen NACEBEL-code?

198 van de 2.072 rechtspersonen in Kalmthout (9,6%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Kalmthout hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Kalmthout hebben 816 van de 3.189 vestigingen (25,6%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Kalmthout hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Kalmthout hebben 90 van de 3.189 vestigingen (2,8%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Kalmthout? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Antwerpen

Meer statistieken

Begrippen