Bedrijven in de gemeente Kalmthout: cijfers uit de KBO
In de gemeente Kalmthout, in de provincie Antwerpen, zijn 2.245 rechtspersonen en 3.189 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 15,6 jaar oud, en 9,6% heeft geen NACEBEL-code. Bij 816 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 90 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
De cijfers van alle postcodes van Kalmthout zijn hier samengeteld.
2.245
rechtspersonen met maatschappelijk adres
3.189
vestigingen
15,6 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
198 (9,6%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
816 (25,6%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
90 (2,8%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Kalmthout op de kaart van de provincie Antwerpen
Kalmthout staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Kalmthout te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 21,1–26,2
- 26,2–28,4
- 28,4–30,8
- 30,8–31,9
- 31,9–34,6
Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcode van Kalmthout
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 2920 Kalmthout | 2.245 | 15,6 jaar | 9,6% | 25,6% | 2,8% |
|---|
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Kalmthout?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1909.
- Jonger dan 1 jaar5,1% · 115
- 1 tot 5 jaar21,0% · 472
- 5 tot 10 jaar19,9% · 446
- 10 tot 20 jaar24,6% · 552
- 20 tot 50 jaar26,5% · 595
- 50 jaar of ouder2,9% · 65
Welke rechtsvormen zijn er in Kalmthout?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV35,5% · 1.195
- BVBA3,0% · 100
- NV3,5% · 117
- vzw6,1% · 207
- VME4,2% · 142
- Coöperatieve vennootschap0,3% · 9
- Commanditaire vennootschap6,6% · 223
- VOF2,3% · 78
- Zonder rechtspersoonlijkheid1,7% · 58
- BTW-eenheid0,9% · 31
- Stichting0,2% · 7
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,4% · 14
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)35,2% · 1.187
Kalmthout vergeleken met de provincie Antwerpen, het Vlaams Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Kalmthout | 15,6 jaar | 9,6% | 25,6% | 2,8% |
| Provincie Antwerpen | 16,6 jaar | 11,3% | 27,1% | 2,1% |
| Vlaams Gewest | 16,3 jaar | 11,0% | 29,9% | 1,8% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Kalmthout
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Kalmthout?
In Kalmthout staan 2.245 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 3.189 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Kalmthout?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Kalmthout 15,6 jaar oud (België: 17,5 jaar). 2,9% bestaat al 50 jaar of langer en 26,1% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Kalmthout hebben geen NACEBEL-code?
198 van de 2.072 rechtspersonen in Kalmthout (9,6%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Kalmthout hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Kalmthout hebben 816 van de 3.189 vestigingen (25,6%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Kalmthout hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Kalmthout hebben 90 van de 3.189 vestigingen (2,8%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Kalmthout? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Antwerpen
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie