Bedrijven in de gemeente Kaprijke: cijfers uit de KBO
In de gemeente Kaprijke, in de provincie Oost-Vlaanderen, zijn 579 rechtspersonen en 1.073 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 15,1 jaar oud, en 7,9% heeft geen NACEBEL-code. Bij 350 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 12 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
De cijfers van alle 2 postcodes van Kaprijke zijn hier samengeteld.
579
rechtspersonen met maatschappelijk adres
1.073
vestigingen
15,1 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
43 (7,9%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
350 (32,6%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
12 (1,1%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Kaprijke op de kaart van de provincie Oost-Vlaanderen
Kaprijke staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Kaprijke te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 25,5–30,1
- 30,1–31,4
- 31,4–32,6
- 32,6–33,9
- 33,9–38,5
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcodes in Kaprijke
Kaprijke heeft 2 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 9970 Kaprijke | 200 | 15,2 jaar | 9,6% | 31,0% | 0,7% |
|---|---|---|---|---|---|
| 9971 Lembeke | 379 | 15,0 jaar | 7,2% | 33,7% | 1,4% |
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Kaprijke?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1897.
- Jonger dan 1 jaar6,0% · 35
- 1 tot 5 jaar23,0% · 133
- 5 tot 10 jaar19,2% · 111
- 10 tot 20 jaar25,4% · 147
- 20 tot 50 jaar23,3% · 135
- 50 jaar of ouder3,1% · 18
Welke rechtsvormen zijn er in Kaprijke?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV28,5% · 308
- BVBA2,0% · 22
- NV3,1% · 33
- vzw2,7% · 29
- VME3,2% · 35
- Coöperatieve vennootschap0,1% · 1
- Commanditaire vennootschap5,9% · 64
- VOF2,7% · 29
- Zonder rechtspersoonlijkheid2,0% · 22
- BTW-eenheid0,2% · 2
- Stichting0,2% · 2
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,8% · 9
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)48,5% · 524
Kaprijke vergeleken met de provincie Oost-Vlaanderen, het Vlaams Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Kaprijke | 15,1 jaar | 7,9% | 32,6% | 1,1% |
| Provincie Oost-Vlaanderen | 16,0 jaar | 10,8% | 30,2% | 1,7% |
| Vlaams Gewest | 16,3 jaar | 11,0% | 29,9% | 1,8% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Kaprijke
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Kaprijke?
In Kaprijke staan 579 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 1.073 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Kaprijke?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Kaprijke 15,1 jaar oud (België: 17,5 jaar). 3,1% bestaat al 50 jaar of langer en 29,0% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Kaprijke hebben geen NACEBEL-code?
43 van de 541 rechtspersonen in Kaprijke (7,9%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Kaprijke hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Kaprijke hebben 350 van de 1.073 vestigingen (32,6%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Kaprijke hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Kaprijke hebben 12 van de 1.073 vestigingen (1,1%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Kaprijke? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Oost-Vlaanderen
- Gent
- Aalst
- Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht
- Sint-Niklaas
- Deinze
- Lokeren
- Merelbeke-Melle
- Dendermonde
- Aalter
- Oudenaarde
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie