Bedrijven in de gemeente Lede: cijfers uit de KBO

In de gemeente Lede, in de provincie Oost-Vlaanderen, zijn 1.261 rechtspersonen en 2.241 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 14,4 jaar oud, en 9,1% heeft geen NACEBEL-code. Bij 735 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 45 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle postcodes van Lede zijn hier samengeteld.

1.261

rechtspersonen met maatschappelijk adres

2.241

vestigingen

14,4 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

106 (9,1%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

735 (32,8%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

45 (2,0%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Lede op de kaart van de provincie Oost-Vlaanderen

Lede staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Lede te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 25,5–30,1
  2. 30,1–31,4
  3. 31,4–32,6
  4. 32,6–33,9
  5. 33,9–38,5

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcode van Lede

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcode van Lede
9340 Impe1.26114,4 jaar9,1%32,8%2,0%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Lede?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1908.

  1. Jonger dan 1 jaar6,8% · 86
  2. 1 tot 5 jaar25,0% · 315
  3. 5 tot 10 jaar19,0% · 239
  4. 10 tot 20 jaar22,8% · 288
  5. 20 tot 50 jaar24,4% · 308
  6. 50 jaar of ouder2,0% · 25

Welke rechtsvormen zijn er in Lede?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV30,9% · 716
  2. BVBA1,8% · 42
  3. NV2,1% · 48
  4. vzw4,6% · 107
  5. VME4,1% · 94
  6. Coöperatieve vennootschap0,2% · 5
  7. Commanditaire vennootschap5,0% · 117
  8. VOF2,1% · 49
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid1,6% · 36
  10. BTW-eenheid0,3% · 7
  11. Stichting0,0% · 1
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,5% · 12
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)46,7% · 1.083

Lede vergeleken met de provincie Oost-Vlaanderen, het Vlaams Gewest en België

Lede vergeleken met de provincie Oost-Vlaanderen, het Vlaams Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Lede14,4 jaar9,1%32,8%2,0%
Provincie Oost-Vlaanderen16,0 jaar10,8%30,2%1,7%
Vlaams Gewest16,3 jaar11,0%29,9%1,8%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Lede

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Lede?

In Lede staan 1.261 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 2.241 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Lede?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Lede 14,4 jaar oud (België: 17,5 jaar). 2,0% bestaat al 50 jaar of langer en 31,8% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Lede hebben geen NACEBEL-code?

106 van de 1.160 rechtspersonen in Lede (9,1%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Lede hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Lede hebben 735 van de 2.241 vestigingen (32,8%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Lede hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Lede hebben 45 van de 2.241 vestigingen (2,0%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Lede? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Oost-Vlaanderen

Meer statistieken

Begrippen