Bedrijven in de gemeente Lochristi: cijfers uit de KBO

In de gemeente Lochristi, in de provincie Oost-Vlaanderen, zijn 2.736 rechtspersonen en 4.674 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 15,0 jaar oud, en 7,6% heeft geen NACEBEL-code. Bij 1.480 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 73 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle 2 postcodes van Lochristi zijn hier samengeteld.

2.736

rechtspersonen met maatschappelijk adres

4.674

vestigingen

15,0 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

196 (7,6%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

1.480 (31,7%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

73 (1,6%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Lochristi op de kaart van de provincie Oost-Vlaanderen

Lochristi staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Lochristi te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 25,5–30,1
  2. 30,1–31,4
  3. 31,4–32,6
  4. 32,6–33,9
  5. 33,9–38,5

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcodes in Lochristi

Lochristi heeft 2 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcodes in Lochristi
9080 Lochristi2.23915,0 jaar6,7%32,2%1,4%
9185 Wachtebeke49715,0 jaar12,0%29,4%2,1%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Lochristi?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1894.

  1. Jonger dan 1 jaar6,2% · 169
  2. 1 tot 5 jaar22,8% · 623
  3. 5 tot 10 jaar19,9% · 545
  4. 10 tot 20 jaar23,4% · 640
  5. 20 tot 50 jaar25,4% · 694
  6. 50 jaar of ouder2,4% · 65

Welke rechtsvormen zijn er in Lochristi?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV34,1% · 1.580
  2. BVBA1,7% · 77
  3. NV3,1% · 143
  4. vzw4,2% · 197
  5. VME3,4% · 156
  6. Coöperatieve vennootschap0,2% · 11
  7. Commanditaire vennootschap6,1% · 284
  8. VOF2,0% · 95
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid1,5% · 71
  10. BTW-eenheid0,3% · 16
  11. Stichting0,1% · 5
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,4% · 20
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)42,8% · 1.983

Lochristi vergeleken met de provincie Oost-Vlaanderen, het Vlaams Gewest en België

Lochristi vergeleken met de provincie Oost-Vlaanderen, het Vlaams Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Lochristi15,0 jaar7,6%31,7%1,6%
Provincie Oost-Vlaanderen16,0 jaar10,8%30,2%1,7%
Vlaams Gewest16,3 jaar11,0%29,9%1,8%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Lochristi

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Lochristi?

In Lochristi staan 2.736 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 4.674 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Lochristi?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Lochristi 15,0 jaar oud (België: 17,5 jaar). 2,4% bestaat al 50 jaar of langer en 28,9% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Lochristi hebben geen NACEBEL-code?

196 van de 2.564 rechtspersonen in Lochristi (7,6%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Lochristi hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Lochristi hebben 1.480 van de 4.674 vestigingen (31,7%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Lochristi hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Lochristi hebben 73 van de 4.674 vestigingen (1,6%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Lochristi? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Oost-Vlaanderen

Meer statistieken

Begrippen