Bedrijven in de gemeente Lokeren: cijfers uit de KBO

In de gemeente Lokeren, in de provincie Oost-Vlaanderen, zijn 4.139 rechtspersonen en 6.639 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 15,5 jaar oud, en 8,5% heeft geen NACEBEL-code. Bij 2.062 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 163 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle 2 postcodes van Lokeren zijn hier samengeteld.

4.139

rechtspersonen met maatschappelijk adres

6.639

vestigingen

15,5 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

326 (8,5%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

2.062 (31,1%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

163 (2,5%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Lokeren op de kaart van de provincie Oost-Vlaanderen

Lokeren staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Lokeren te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 25,5–30,1
  2. 30,1–31,4
  3. 31,4–32,6
  4. 32,6–33,9
  5. 33,9–38,5

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcodes in Lokeren

Lokeren heeft 2 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcodes in Lokeren
9160 Lokeren3.66715,7 jaar8,3%30,8%2,4%
9180 Moerbeke47214,3 jaar10,1%32,7%2,8%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Lokeren?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1899.

  1. Jonger dan 1 jaar5,7% · 234
  2. 1 tot 5 jaar23,1% · 957
  3. 5 tot 10 jaar19,2% · 793
  4. 10 tot 20 jaar23,4% · 970
  5. 20 tot 50 jaar25,5% · 1.056
  6. 50 jaar of ouder3,1% · 129

Welke rechtsvormen zijn er in Lokeren?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV36,6% · 2.398
  2. BVBA2,0% · 129
  3. NV3,6% · 237
  4. vzw4,6% · 300
  5. VME3,9% · 255
  6. Coöperatieve vennootschap0,3% · 17
  7. Commanditaire vennootschap5,3% · 348
  8. VOF2,0% · 131
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid1,7% · 114
  10. BTW-eenheid0,6% · 37
  11. Stichting0,1% · 4
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,4% · 28
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)39,0% · 2.556

Lokeren vergeleken met de provincie Oost-Vlaanderen, het Vlaams Gewest en België

Lokeren vergeleken met de provincie Oost-Vlaanderen, het Vlaams Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Lokeren15,5 jaar8,5%31,1%2,5%
Provincie Oost-Vlaanderen16,0 jaar10,8%30,2%1,7%
Vlaams Gewest16,3 jaar11,0%29,9%1,8%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Lokeren

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Lokeren?

In Lokeren staan 4.139 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 6.639 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Lokeren?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Lokeren 15,5 jaar oud (België: 17,5 jaar). 3,1% bestaat al 50 jaar of langer en 28,8% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Lokeren hebben geen NACEBEL-code?

326 van de 3.847 rechtspersonen in Lokeren (8,5%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Lokeren hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Lokeren hebben 2.062 van de 6.639 vestigingen (31,1%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Lokeren hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Lokeren hebben 163 van de 6.639 vestigingen (2,5%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Lokeren? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Oost-Vlaanderen

Meer statistieken

Begrippen