Bedrijven in de gemeente Maldegem: cijfers uit de KBO
In de gemeente Maldegem, in de provincie Oost-Vlaanderen, zijn 2.329 rechtspersonen en 4.308 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 14,8 jaar oud, en 6,7% heeft geen NACEBEL-code. Bij 1.500 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 57 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
De cijfers van alle 3 postcodes van Maldegem zijn hier samengeteld.
2.329
rechtspersonen met maatschappelijk adres
4.308
vestigingen
14,8 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
145 (6,7%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
1.500 (34,8%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
57 (1,3%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Maldegem op de kaart van de provincie Oost-Vlaanderen
Maldegem staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Maldegem te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 25,5–30,1
- 30,1–31,4
- 31,4–32,6
- 32,6–33,9
- 33,9–38,5
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcodes in Maldegem
Maldegem heeft 3 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 9990 Maldegem | 1.639 | 14,9 jaar | 7,6% | 34,3% | 1,3% |
|---|---|---|---|---|---|
| 9991 Adegem | 627 | 14,5 jaar | 4,6% | 36,2% | 1,1% |
| 9992 Middelburg | 63 | 15,8 jaar | 6,3% | 36,2% | 3,1% |
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Maldegem?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1911.
- Jonger dan 1 jaar5,8% · 134
- 1 tot 5 jaar24,0% · 558
- 5 tot 10 jaar19,2% · 448
- 10 tot 20 jaar23,4% · 545
- 20 tot 50 jaar24,7% · 576
- 50 jaar of ouder2,9% · 68
Welke rechtsvormen zijn er in Maldegem?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV29,1% · 1.243
- BVBA2,2% · 94
- NV3,4% · 146
- vzw3,4% · 147
- VME3,5% · 151
- Coöperatieve vennootschap0,1% · 6
- Commanditaire vennootschap5,9% · 250
- VOF2,9% · 122
- Zonder rechtspersoonlijkheid1,3% · 56
- BTW-eenheid0,5% · 22
- Stichting0,1% · 3
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,3% · 14
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)47,3% · 2.019
Maldegem vergeleken met de provincie Oost-Vlaanderen, het Vlaams Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Maldegem | 14,8 jaar | 6,7% | 34,8% | 1,3% |
| Provincie Oost-Vlaanderen | 16,0 jaar | 10,8% | 30,2% | 1,7% |
| Vlaams Gewest | 16,3 jaar | 11,0% | 29,9% | 1,8% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Maldegem
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Maldegem?
In Maldegem staan 2.329 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 4.308 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Maldegem?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Maldegem 14,8 jaar oud (België: 17,5 jaar). 2,9% bestaat al 50 jaar of langer en 29,7% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Maldegem hebben geen NACEBEL-code?
145 van de 2.155 rechtspersonen in Maldegem (6,7%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Maldegem hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Maldegem hebben 1.500 van de 4.308 vestigingen (34,8%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Maldegem hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Maldegem hebben 57 van de 4.308 vestigingen (1,3%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Maldegem? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Oost-Vlaanderen
- Gent
- Aalst
- Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht
- Sint-Niklaas
- Deinze
- Lokeren
- Merelbeke-Melle
- Dendermonde
- Aalter
- Oudenaarde
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie