Bedrijven in de gemeente Ninove: cijfers uit de KBO

In de gemeente Ninove, in de provincie Oost-Vlaanderen, zijn 2.862 rechtspersonen en 4.761 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 16,9 jaar oud, en 9,7% heeft geen NACEBEL-code. Bij 1.487 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 109 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle 6 postcodes van Ninove zijn hier samengeteld.

2.862

rechtspersonen met maatschappelijk adres

4.761

vestigingen

16,9 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

243 (9,7%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

1.487 (31,2%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

109 (2,3%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Ninove op de kaart van de provincie Oost-Vlaanderen

Ninove staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Ninove te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 25,5–30,1
  2. 30,1–31,4
  3. 31,4–32,6
  4. 32,6–33,9
  5. 33,9–38,5

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcodes in Ninove

Ninove heeft 6 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcodes in Ninove
9400 Ninove / Denderwindeke e.a.2.08417,6 jaar10,1%30,0%2,3%
9401 Pollare9917,5 jaar12,2%31,4%3,8%
9402 Meerbeke34315,3 jaar9,0%35,4%1,7%
9403 Neigem4418,3 jaar12,2%35,4%1,2%
9404 Aspelare11212,8 jaar8,1%35,1%1,5%
9406 Outer18013,1 jaar6,4%32,4%2,8%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Ninove?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1894.

  1. Jonger dan 1 jaar5,3% · 153
  2. 1 tot 5 jaar19,8% · 566
  3. 5 tot 10 jaar18,7% · 536
  4. 10 tot 20 jaar22,5% · 644
  5. 20 tot 50 jaar30,4% · 871
  6. 50 jaar of ouder3,2% · 92

Welke rechtsvormen zijn er in Ninove?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV29,2% · 1.424
  2. BVBA4,1% · 198
  3. NV3,6% · 177
  4. vzw4,9% · 238
  5. VME7,0% · 342
  6. Coöperatieve vennootschap0,2% · 10
  7. Commanditaire vennootschap4,4% · 217
  8. VOF1,5% · 71
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid1,3% · 65
  10. BTW-eenheid0,4% · 18
  11. Stichting0,1% · 3
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,3% · 16
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)43,0% · 2.099

Ninove vergeleken met de provincie Oost-Vlaanderen, het Vlaams Gewest en België

Ninove vergeleken met de provincie Oost-Vlaanderen, het Vlaams Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Ninove16,9 jaar9,7%31,2%2,3%
Provincie Oost-Vlaanderen16,0 jaar10,8%30,2%1,7%
Vlaams Gewest16,3 jaar11,0%29,9%1,8%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Ninove

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Ninove?

In Ninove staan 2.862 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 4.761 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Ninove?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Ninove 16,9 jaar oud (België: 17,5 jaar). 3,2% bestaat al 50 jaar of langer en 25,1% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Ninove hebben geen NACEBEL-code?

243 van de 2.502 rechtspersonen in Ninove (9,7%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Ninove hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Ninove hebben 1.487 van de 4.761 vestigingen (31,2%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Ninove hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Ninove hebben 109 van de 4.761 vestigingen (2,3%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Ninove? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Oost-Vlaanderen

Meer statistieken

Begrippen