Bedrijven in de gemeente Oudenaarde: cijfers uit de KBO

In de gemeente Oudenaarde, in de provincie Oost-Vlaanderen, zijn 3.082 rechtspersonen en 4.980 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 17,2 jaar oud, en 10,2% heeft geen NACEBEL-code. Bij 1.575 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 68 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

Oudenaarde heet in het andere landsdeel ook Audenarde.

De cijfers van alle postcodes van Oudenaarde zijn hier samengeteld.

3.082

rechtspersonen met maatschappelijk adres

4.980

vestigingen

17,2 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

281 (10,2%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

1.575 (31,6%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

68 (1,4%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Oudenaarde op de kaart van de provincie Oost-Vlaanderen

Oudenaarde staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Oudenaarde te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 25,5–30,1
  2. 30,1–31,4
  3. 31,4–32,6
  4. 32,6–33,9
  5. 33,9–38,5

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcode van Oudenaarde

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcode van Oudenaarde
9700 Oudenaarde3.08217,2 jaar10,2%31,6%1,4%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Oudenaarde?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1886.

  1. Jonger dan 1 jaar5,2% · 160
  2. 1 tot 5 jaar19,3% · 594
  3. 5 tot 10 jaar18,7% · 576
  4. 10 tot 20 jaar24,9% · 768
  5. 20 tot 50 jaar27,2% · 838
  6. 50 jaar of ouder4,7% · 145

Welke rechtsvormen zijn er in Oudenaarde?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV32,2% · 1.566
  2. BVBA2,0% · 95
  3. NV4,7% · 230
  4. vzw5,8% · 283
  5. VME5,5% · 269
  6. Coöperatieve vennootschap0,1% · 7
  7. Commanditaire vennootschap4,7% · 231
  8. VOF2,1% · 101
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid1,7% · 81
  10. BTW-eenheid1,1% · 53
  11. Stichting0,1% · 4
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,8% · 40
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)39,2% · 1.910

Oudenaarde vergeleken met de provincie Oost-Vlaanderen, het Vlaams Gewest en België

Oudenaarde vergeleken met de provincie Oost-Vlaanderen, het Vlaams Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Oudenaarde17,2 jaar10,2%31,6%1,4%
Provincie Oost-Vlaanderen16,0 jaar10,8%30,2%1,7%
Vlaams Gewest16,3 jaar11,0%29,9%1,8%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Oudenaarde

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Oudenaarde?

In Oudenaarde staan 3.082 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 4.980 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Oudenaarde?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Oudenaarde 17,2 jaar oud (België: 17,5 jaar). 4,7% bestaat al 50 jaar of langer en 24,5% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Oudenaarde hebben geen NACEBEL-code?

281 van de 2.759 rechtspersonen in Oudenaarde (10,2%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Oudenaarde hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Oudenaarde hebben 1.575 van de 4.980 vestigingen (31,6%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Oudenaarde hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Oudenaarde hebben 68 van de 4.980 vestigingen (1,4%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Oudenaarde? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Oost-Vlaanderen

Meer statistieken

Begrippen