Bedrijven in de gemeente Sint-Gillis-Waas: cijfers uit de KBO

In de gemeente Sint-Gillis-Waas, in de provincie Oost-Vlaanderen, zijn 1.563 rechtspersonen en 2.560 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 15,9 jaar oud, en 10,2% heeft geen NACEBEL-code. Bij 807 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 45 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle postcodes van Sint-Gillis-Waas zijn hier samengeteld.

1.563

rechtspersonen met maatschappelijk adres

2.560

vestigingen

15,9 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

148 (10,2%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

807 (31,5%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

45 (1,8%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Sint-Gillis-Waas op de kaart van de provincie Oost-Vlaanderen

Sint-Gillis-Waas staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Sint-Gillis-Waas te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 25,5–30,1
  2. 30,1–31,4
  3. 31,4–32,6
  4. 32,6–33,9
  5. 33,9–38,5

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcode van Sint-Gillis-Waas

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcode van Sint-Gillis-Waas
9170 Sint-Gillis-Waas1.56315,9 jaar10,2%31,5%1,8%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Sint-Gillis-Waas?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1877.

  1. Jonger dan 1 jaar6,1% · 96
  2. 1 tot 5 jaar22,2% · 347
  3. 5 tot 10 jaar17,7% · 277
  4. 10 tot 20 jaar22,6% · 354
  5. 20 tot 50 jaar28,9% · 452
  6. 50 jaar of ouder2,4% · 37

Welke rechtsvormen zijn er in Sint-Gillis-Waas?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV32,2% · 842
  2. BVBA2,4% · 64
  3. NV2,8% · 73
  4. vzw4,9% · 128
  5. VME3,9% · 101
  6. Coöperatieve vennootschap0,2% · 6
  7. Commanditaire vennootschap6,1% · 161
  8. VOF2,9% · 76
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid1,3% · 35
  10. BTW-eenheid0,6% · 17
  11. Stichting0,2% · 5
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,6% · 16
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)41,8% · 1.094

Sint-Gillis-Waas vergeleken met de provincie Oost-Vlaanderen, het Vlaams Gewest en België

Sint-Gillis-Waas vergeleken met de provincie Oost-Vlaanderen, het Vlaams Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Sint-Gillis-Waas15,9 jaar10,2%31,5%1,8%
Provincie Oost-Vlaanderen16,0 jaar10,8%30,2%1,7%
Vlaams Gewest16,3 jaar11,0%29,9%1,8%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Sint-Gillis-Waas

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Sint-Gillis-Waas?

In Sint-Gillis-Waas staan 1.563 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 2.560 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Sint-Gillis-Waas?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Sint-Gillis-Waas 15,9 jaar oud (België: 17,5 jaar). 2,4% bestaat al 50 jaar of langer en 28,3% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Sint-Gillis-Waas hebben geen NACEBEL-code?

148 van de 1.445 rechtspersonen in Sint-Gillis-Waas (10,2%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Sint-Gillis-Waas hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Sint-Gillis-Waas hebben 807 van de 2.560 vestigingen (31,5%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Sint-Gillis-Waas hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Sint-Gillis-Waas hebben 45 van de 2.560 vestigingen (1,8%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Sint-Gillis-Waas? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Oost-Vlaanderen

Meer statistieken

Begrippen