Bedrijven in de gemeente Sint-Laureins: cijfers uit de KBO

In de gemeente Sint-Laureins, in de provincie Oost-Vlaanderen, zijn 576 rechtspersonen en 1.178 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 15,5 jaar oud, en 9,7% heeft geen NACEBEL-code. Bij 392 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 16 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle 4 postcodes van Sint-Laureins zijn hier samengeteld.

576

rechtspersonen met maatschappelijk adres

1.178

vestigingen

15,5 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

54 (9,7%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

392 (33,3%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

16 (1,4%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Sint-Laureins op de kaart van de provincie Oost-Vlaanderen

Sint-Laureins staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Sint-Laureins te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 25,5–30,1
  2. 30,1–31,4
  3. 31,4–32,6
  4. 32,6–33,9
  5. 33,9–38,5

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcodes in Sint-Laureins

Sint-Laureins heeft 4 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcodes in Sint-Laureins
9980 Sint-Laureins25414,7 jaar9,7%33,2%1,6%
9981 Sint-Margriete5715,3 jaar7,0%31,9%0,7%
9982 Sint-Jan-in-Eremo11514,9 jaar11,4%37,6%0,5%
9988 Watervliet15017,2 jaar9,3%31,4%1,7%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Sint-Laureins?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1899.

  1. Jonger dan 1 jaar5,9% · 34
  2. 1 tot 5 jaar24,8% · 143
  3. 5 tot 10 jaar16,7% · 96
  4. 10 tot 20 jaar22,9% · 132
  5. 20 tot 50 jaar26,4% · 152
  6. 50 jaar of ouder3,3% · 19

Welke rechtsvormen zijn er in Sint-Laureins?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV26,3% · 312
  2. BVBA1,9% · 23
  3. NV2,7% · 32
  4. vzw4,5% · 53
  5. VME1,4% · 17
  6. Coöperatieve vennootschap0,3% · 3
  7. Commanditaire vennootschap5,1% · 60
  8. VOF2,4% · 29
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid1,9% · 22
  10. BTW-eenheid0,2% · 2
  11. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,0% · 12
  12. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)52,4% · 622

Sint-Laureins vergeleken met de provincie Oost-Vlaanderen, het Vlaams Gewest en België

Sint-Laureins vergeleken met de provincie Oost-Vlaanderen, het Vlaams Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Sint-Laureins15,5 jaar9,7%33,3%1,4%
Provincie Oost-Vlaanderen16,0 jaar10,8%30,2%1,7%
Vlaams Gewest16,3 jaar11,0%29,9%1,8%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Sint-Laureins

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Sint-Laureins?

In Sint-Laureins staan 576 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 1.178 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Sint-Laureins?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Sint-Laureins 15,5 jaar oud (België: 17,5 jaar). 3,3% bestaat al 50 jaar of langer en 30,7% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Sint-Laureins hebben geen NACEBEL-code?

54 van de 557 rechtspersonen in Sint-Laureins (9,7%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Sint-Laureins hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Sint-Laureins hebben 392 van de 1.178 vestigingen (33,3%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Sint-Laureins hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Sint-Laureins hebben 16 van de 1.178 vestigingen (1,4%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Sint-Laureins? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Oost-Vlaanderen

Meer statistieken

Begrippen